(KRAJ) SENEGAL - HOLANDIJA 0:2 "Lale" teško stigle do tri boda (FOTO, VIDEO)

Reprezentacija Holandije je zabilježila pobjedu protiv Senegala u meču 1. kola grupe A Svjetskog prvenstva.

Mučile su se “Lale” velikim dijelom susreta, sve do finiša meča nisu imale šut u gol, ali su na kraju stigle do tri boda.

Plasman u grupi sada izgleda ovako: Ekvador, Holandija po 3, Katar i Senegal bez bodova. Hvala što ste bili uz Srpskainfo.

Kraj meča: Senegal – Holandija 0:2.

90+ – Gooool sada je 0:2. Poslije šuta Depaja Mendi je odbio loptu na koju je natrčao Depaj i sproveo je u mrežu za potvrdu tri boda. U toku je već bio deveti minut sudijske nadoknade.

90+ – Sudijska nadoknada će da traje 8 minuta.

87’ – Papi Geje je topovski šutirao u donji lijevi ugao golmana Noperta koji je sjajno reagovao.

84’ – Gooollll, 0:1! Gakpo je doveo Holanđane u vođstvo. “Lala” nije bilo nigdje, a onda je Frenki de Jong sjajno asistirao za Kodija Gakpa koji je glavom sproveo loptu u mrežu Edvarda Mendija koji je istrčao u prazno.

73’ – Idrisa Gej je pokušao, Nopert je opet odbranio. Holanđani igraju razočaravajuće, nijednom nisu šutirali u okvir gola.

72’ – Kujate mora da napusti igru. Prije njega morao je i Dialo. Problemi za selekciju Senegala.

65’ – Najbolja šansa na utakmici, Dia je šutirao iskosa sa desne strane u bliži ugao Nopert je dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

46’ – Nastavljen je meč. Navijači oba tima mogu da očkuju borbu svojih ljubimaca, da li će vidjeti golove?

Poluvrijeme: Senegal – Holandija 0:0.

Završeno je prvo poluvrijeme. Bilo je po nekoliko uzbuđenja na obje strane, ali se mreže nisu tresle.

1’ – Počeo je duel na stadionu Al Tumama.

Poznati su i sastavi za meč.

Senegal: E. Mendi, Dialo, Sise, Kulibali, Sabali, I. Geje, Kujate, N. Mendi, I. Sar, Dia, Dijata.

Holandija: Nopert, Blind, Ake, Van Dajk, De Ligt, Damfriz, F. De Jong, Gakpo, Berguis, Bergvajn, Jansen.

Ovaj šampionat vjerovatno je posljednji posao za selektora “Lala” Luisa van Gala, a on u ovom susretu ne može da računa na Memfisa Depaja.

Senegal u šampionat ulazi oslabljen neigranjem najboljeg fudbalera Sadija Manea, koji je i definitivno otpao za Mundijal.