VELIKI KORAK KA PLASMANU U ČETVRTFINALE Siloviti Junajted, Višča pogodio sa penala

Fudbaleri Mančester Junajteda i Bazela napravili su veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige Evrope. Oni su na gostovanjima sigurno savladali svoje rivale.

FOTO CHRISTIAN BRUNA / EPA

Junajted je bio siguran protiv LASK-a i pobijedio je sa 5:0. Poveli su golom Igala, a onda je pomenuti igrač bio asistent za Džejmsa. Huan Mata je povećao na 3:0 u 82.minuti, a konačan rezultat je postavio Grinvud koji je u sudijskoj nadoknadi postigao dva gola.

Bazel je slavio sa 3:0 u Frankfurtu. Filip Kostić se utopio u sivilo svog tima dok je Mijat Gaćinović dobio šansu u nastavku. Švajcarski tim je poveo golom Kampa iz slobodnog udarca. Zatim su gosti sa dvije sjajne kontre stekli veliku prednost golovima Bua i Fraja.

Bašakšehir je savladao Kopenhagen 1:0, a strijelac je bio reprezentativac BiH Edin Višća iz penala.