VELIKI ŠOK Novak poražen na startu Monte Karla

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković doživio je poraz u svom prvom meču na turniru u Monte Karlu od Alehandra Davidoviča Fokine. Španac je slavio poslije dva sata i 55 minuta igre sa 2:1 (6:3, 6:7, 6:1).

Odmah na otvaranju meča se vidjelo da osvajač 20 grend slem titula nije na svom najvišem nivou. Španski igrač je napravio brejkove u trećem i petom gemu i neočekivano poveo sa 4-1. Uslijedio prvi brejk Novaka, ali je Fokina zadržao servis i osvojio prvi set sa 6:3 nakon 44 minute.

Španac je oduzeo servis Srbinu i na startu drugog seta i poveo sa 3:0. Ali Novak se vratio u igru, tako što je napravio čak tri vezana brejka. Otišlo se u taj-brejk gdje je Srbin slavio sa 7:5.

U nastavku je Fokina ponovo zaigrao bolje, te oduzeo tri puta servis Đokoviću. Do trijumfa u posljednjem setu je stigao za 47 minuta igre i došao do najveće pobjede u dosadašnjoj karijeri.

On će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Davida Gofana i Danijela Evansa.