VELIKI USPJEH Jelena Bruks i Nevena Jovanović osvojile Evroligu

Doskorašnja trofejna kapitenka reprezentacije Srbije Jelena Bruks i aktuelna reprezentativka i osvajačica brojnih medalja Nevena Jovanović osvojile su u dresu mađarskog Šoprona trofej Evrolige.

Velike zasluge za istorijski uspeh, prvu titulu Evrolige za ovaj klub, pripadaju i srpskom bivšem selektoru ženske reprezentacije Stevanu Karadžiću, koji je savjetnik u stručnom štabu mađarskog kluba.

Šopron je u finalu, u prepunoj „Ulker areni“ u Istanbulu, savladao domaći Fenerbahče rezultatom 60:55 (16:6, 13:13, 16:19, 15:17).

Jelena Bruks je pružila još jednu odličnu partiju i tokom cijelog meča držala odbranu Šoprona, a utakmicu je završila sa devet poena, 11 skokova, dvije asistencije i po jednom osvojenom i izgubljenom loptom, dok je Nevena Jovanović provela na parketu osam minuta i za to vreme je upisala jedan skok.

Dva dana ranije, Šopron je u polufinalu savladao špansku Avenidu sa 74:69. Jelena je briljirala sa 27 poena, četiri skoka, jednom asistencijom, dve osvojene i jednom izgbuljenom loptom za 36 minuta.

Nevena je za 20 minuta upisala četiri poena, tri skoka i jednu asistenciju.

U drugom polufinalu u petak, Fenerbahče je pobijedio USK Prag 83:74, a naša reprezentativka u dresu češkog kluba Dragana Stanković za deset minuta na parketu postigla je jedan poen, dva skoka i osvojila jednu loptu.

U meču za treće mesto, Avenida je savladala Prag sa 71:59, a Dragana je za 20 minuta zabilježila dva poena, šest skokova, dvije izgubljene lopte i četiri blockade, prenosi KSS.