(VIDEO) Alkaras počistio veterana: Španac se mučio na startu, pa razbio Gaskea

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u drugo kolo Australijan opena, trijumfom nad Rišarom Gaskeom.

karlos alkaras

Drugi igrač svijeta je u drugom međusobnom duelu savladao francuskog veterana rezultatom 7:6 (5), 6:1, 6:2, poslije dva časa i 24 minuta igre.

Gaske je imao snage i kvaliteta da Alkarasa namuči samo u prvom setu, dok su drugi i treći bili čista formalnost.

Karlos Alkaras nije igrao zvanični meč od 18. novembra, ali mu to nije smetalo da deklasira rivala i zakaže susret protiv Lorenca Sonega, koji je poslije četiri seta bio bolji od Dena Evansa.

Ako se osvrnemo na prvi gem, u kojem je Alkaras imao tri brejk lopte, pravo čudo je što je prvi set trajao toliko dugo, 73 minuta.

Na osnovu početka, djelovalo je da će Alkaras gotovo duplo starijeg rivala mnogo lakše “rešiti”.

Gaske je, doduše, već u drugom gemu imao brejk loptu, ali je Španac uspio da odbije taj nalet veterana iz Francuske.

Nakon dva tiha gema, u kojima su serveri bili sigurni, Alkaras je u petom imao još tri brejk prilike, koje je Gaske spasao prije svega dobrim servisima.

Alkaras je manje-više rutinski dobijao svoje servis gemove, a u sedmom je imao zapravo najveću šansu.

Ipak, ni tri vezane brejk lopte mu nisu bile dovoljne da slomi Gaskea, koji je izdržao i nešto kasnije obezbijedio taj-brejk.

Mnogo mini-brejkova viđeno je u odlučujućem gemu, Alkarasu nije bilo prijatno na 4:5, ali je drop-šotom, forhendom i snalažljivošću na mreži, uspeo da stigne do vođstva od 1-0 u setovima.

I kao po običaju kada se sastaju favorit i autsajder, nakon odličnog otpora u prvom, slijedi pad u drugom setu.

To se dogodilo Gaskeu, koji je osvojio samo jedan od prvih 14 poena u drugom periodu.

Karlos je do brejkova dolazio u drugom i u šestom gemu, a do dupliranja vođstva stigao je poslije samo pola sata.

Meč je od tog trenutka, pa čak i od ranije, išao u samo jednom smjeru, a pobjednik je bio očigledan.

Alkaras je nastavio da lomi protivnika, napravio brejk, pa još jedan, da bi njegov niz od sedam uzastopnih gemova, Gaske uz dosta muka nekako prekinuo.

To je bilo sve od njega, Alkaras je nešto kasnije priveo susret kraju, usput spasivši jednu brejk loptu, a novi meč sa Sonegom igraće u četvrtak, navodi B92