(VIDEO) BOGI NEZAUSTAVLJIV Vodio Atlantu do novog bitnog trijumfa, ušao u klub 1.000

Košarkaši Atlante pobijedili su ekipu Memfisa rezultatom 99:92. Bogdan Bogdanović je meč završio sa 16 poena, šest skokova i tri asistencije.

Utakmica između Atlante i Memfisa bila je jako neizvjesna i uzbudljiva, a završena je pobjedom Houksa rezultatom 99:92. Čitavim tokom meča ekipe su se smjenjivale u prednosti i igrale u velikim serijama poena, uz dobre procente u šutu sa distance. Reprezentativac Srbije, Bogdan Bogdanović, upisao je 16 poena, šest skokova i tri asistencije, usput je prvi put u karijeri došao do 1.000 poena u jednoj sezoni.

U meč su bolje ušli košarkaši Mamefisa, koji su za dva minuta poveli rezultatom 9:3. Jedini koš u ovom periodu za Atlantu bio je trojka Bogdana Bogdanovića. I naredna dva realizovana napada za Houkse bili su šutevi sa distance, pa su ubrzo došli do izjednačenja.

Ipak, Girzlisi su se ponovo razigrali sredinom prve četvrtine, i uspjeli su da naprave seriju 16:4 tokom koje su pogodili četiri šuta za tri poena i izgradili svoju prvu dvocifrenu prednost na utakmici. Oni su vodili rezultatom 31:20 poslije prvih 12 minuta košarke.

Većim dijelom druge dionice košarkaši Memfisa uspevali su da održe ovu prednost, sa dobro raspoređenim poenima među raspoloženim igračima. Atlanta je na drugoj strani prijetila, čekala svoju priliku i polako topila prednost protivnika.

Ovo se isplatilo Houksima u samoj završnici prvog poluvremena, kada su serijom 9:0 napravili mini preokret i prešli u vođstvo preko Hantera i Bogdanovića. Ipak, konačan rezultat 46:46 postavio je Džekson Džunior i uveo meč u egal pred veliku pauzu.

Drugo poluvreme su serijom 11:2 otvorili Bogdanović i Kapela. Međutim, igra u serijama nastavila se i u narednim minutima – prvo su Grizlisi odgovorili naletom 9:0 kojom su ponovo izjednačili, pa su preko Mareja Houksi napravili novih 12:0, da bi Memfis sa 8:0 stabilizovao stvari na terenu i uveo meč u mirniji tok.

Atlanti je od ovih silnih naleta ostalo četiri poena prednosti, koje je uspjela da sačuva i uveća do kraja trećeg kvartala. Houksi su pred odlučujućih 12 minuta vodili rezultatom 80:72.

Predvođeni Vilijamsom, Grizlisi su se još jednom približili na koš zaostatka u uvodnim minutima četvrte četvrtine. Houksi nisu imali prostora za opuštanje do samog kraja utakmice, prenosi Sportal.

Važne poene za ekipu Atlante postizali su Marej i Bogdanović, koji su svoju ekipu doveli do nove pobjede nad ekipom Memfisa. Houksi su na kraju slavili rezultatom 99:92, a upravo su njih dvojica bili najefikasniji u ovom trijumfu.