(VIDEO) BOSTON GAZI REDOM Orlando ponovo savladao Lejkerse

Košarkaši Boston Seltiksa su savladali Bruklin Netse u gostima sa 124:114 u okviru NBA lige.

Seltiksi su ostali jedina neporažena ekipa u najjačoj ligi na svijetu, a do pobjede ih je predvodio odlični Džejson Tejtum.

Boston je kontrolisao rezultat skoro čitav meč, a u završnice druge četvrtine došao do dvocifrene prednosti (58:70).

Pokušao je Bruklin da se vrati u drugom poluvremenu, ali je bio konkurentan samo u trećoj četvrtini koju je dobio (30:21), ali su gosti veoma brzo vratili dvocifrenu prednost sredinom posljednje dionice i rutinski priveli meč kraju – 114:124.

Džejson Tejtum je odigrao odličan meč, postigao je 32 poena uz 11 skokova. On je na meču došao do novog rekorda, pošto je prešao granicu od 10 hiljada poena u karijeri.

Pratili su ga Džejlen Braun sa 23, Kristaps Porzingis sa 22, dok je Džru Holidej bio blizu tripl-dabl učinka, pošto je upisao 18 poena, 10 asistencija uz devet skokova.

Kod Bruklina, Kem Tomas je upisao 27, a Mikal Bridžis i Spenser Dinvidi su ubacili po 19 poena.

Orlando Medžik je upisao i drugu uzastopnu pobjedu, s obzirom da je na domaćem terenu savladao Los Anđeles Lejkerse sa 120:101, u okviru NBA lige, piše B92.

Domaća ekipa je došla do dvocifrene prednosti već u prvoj četvrtini (39:25) i do kraja meča lako održavala stečeno vođstvo.

U nijednom trenutku nije bilo upitno pitanje pobJednika, a tokom treće dIonice je Orlando došao i do maksimalnih +25 (99:74). Do kraja meča, predvođeni Francom Vagnerom i Paolom Bankerom su rutinski došli do ubjedljive pobjede.