(VIDEO) Bugarin igra tenis života: Grigor Dimitrov prvi polufinalista Pariza

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u polufinale Mastersa u Parizu, pošto je poslije tri seta bio bolji od Poljaka Huberta Hurkača 6:1, 4:6, 6:4

Dimitrov je do polufinala stigao poslije sat i 40 minuta igre, a u borbi za finale sastaće se sa boljim iz duela, u kom se sastaju Karen Hačanov i Stefanos Cicipas.

Bugarin je bez velikih problema dobio prvi set, u kom je već u drugom gemu oduzeo servis rivalu, a u šestom gemu još jednom je došao do brejka i poslije manje od pola sata igre imao je prednost.

U drugom setu, Hurkač je zaigrao sigurnije, Dimitrov je držao svoj nivo, a prva brejk prilika viđena je tek u 10. gemu, kada je Poljak iskoristio prvu šansu i dobio gem za izjednačenje u setovima.

Sve do sedmog gema trećeg seta, oba tenisera su čuvala svoj servis, a prvu brejk priliku ovom dijelu iskoristio je Dimitrov i poveo sa 4:3.

Do kraja seta Hurkač nije imao šansu za povratak u ovaj set, bugarski teniser bio je prilično siguran u svojim servis gemovima, da bi na kraju iskoristio prvu meč loptu za odlazak među četiri najbolja na turniru u “gradu svjetlosti”, prenosi B92.