Tenis

Igra sezonu karijere: Hurkač iskoristio 7. meč loptu za polufinale Sinsinatija

Poljski teniser Hubert Hurkač plasirao se u polufinale mastersa u Sinsinatiju.

Hurkač na bekhendu

Hurkač je u četvrtfinalu, u dva seta, savldao Alekseja Popirina. Meč je trajao sat i 19 minuta, a Hurkač je pobjedu upisao rezultatom 6:1, 7:6.

Dominantan je Hurkač bio u prvom setu. Nanizao je pet osvojenih gemova, uz dva brejka, prije nego što je Popirin uspio da osvoji prvi gem. U narednom je već svojim servisom Hurkač potvrdio osvajanje prvog seta. Bilo mu je potrebno samo 26 minuta.

U drugom setu ni jedan igrač nije odstupao na svom servisu, nismo vidjeli ni jednu brejk priliku.

U taj brejku je Hurkač veoma brzo poveo 6:1 i došao do prve set lopte, ali je do pobjede došao tako što je iskoristi sedmu meč loptu.

U polufinalu će mu rival biti bolji iz meča u kome se sastaju Karlos Alkaras i Maks Pursel, navodi Sport Klub.