DOMINACIJA KAKVA SE NE PAMTI Đoković je vlasnik još jednog nevjerovatnog rekorda (FOTO)

Još jedan dokaz fenomenalne igre Novaka Đokovića ove godine dolazi nam nakon još jednog fantastičnog podatka - ovo je čak 13. vezani taj-brejk koji je srpski teniser osvojio uzastopno na grend slemovima.

Novak Đoković

Novak Đoković nastavlja pohod ka osvajanju Vimbldona. Srpski teniser odmjerio je snage sa Poljakom Hubertom Hurkačom, ali ipak nisu stigli da završe taj meč, zbog policijskog časa.

U prvom setu duela sa poljskim teniserom Srbin je ponovo došao do pozicije da se pobjednik istog odlučuje u taj-brejku, navodi Sportal.

Napeto je bilo u taj-brejku. Igralo se po principu “poen za poen”, a Hurkač je i dalje sjajno servirao. Hurkač je poveo poslije promjene strana. Vezao je poljski teniser dva as servisa i tako obezbijedio sebi tri set lopte. Prvu nije iskoristio, a ni drugu, a potom ni treću.

Uspio je Novak da izjednači (6:6), pa gledamo igru na razliku na samom kraju prvog seta. Pravi Poljak neiznuđenu grešku i Đoković ima priliku da riješi set u svoju korist. I koristi je. Đoković vodi sa 1:0 u setovima.

Na taj način, Novak je uspio da obori rekord po broju uzastopnih dobijenih taj-brejkova na grend slem turnirima u jednoj godini.

Vredno pomena je i da je Đoković uspeo da trijumfuje u taj-brejku i u drugom setu, čime je dodatno povećao svoj niz.