BRZO I EFEKTNO Poljak bez problema do osmine finala, sada čeka Đokovića

Poljski teniser Hubert Hurkač plasirao se u osminu finala Vimbldona pobjedom nad Italijanom Lorencom Musetijem.

Hurkač na forhendu

Hurkač je slavio sa 3:0, a po setovima je bilo 7:6, 6:4 ,6:4.

Prvi set odigran je bez brejka, iako je Poljak imao set loptu pri rezultatu 5:4, na protivnikov servis, ali je nije iskoristio, pa se otišlo u taj-brejk, koji je Hurkač riješio sa 7:4.

U drugom setu, Hurkač je brejk napravio u 4. gemu kada je poveo sa 2:1, a onda je nakon toga i sačuvao svoj servis, sve do kraja seta, ne dopustivši protivniku nijednu brejk loptu.

Nakon toga, specijalista za travnatu površinu u 3. setu brejk je napravio na startu, odmah u prvom gemu, a standardno dobro je servirao i sačuvao svoj servis do kraja, pa mu je taj jedan brejk bio dovoljan za pobjedu. Imao je u posljednjem gemu Museti 3 brejk lopte, ali mu ni to nije bilo dovoljno da produži ovaj meč.

U narednom kolu Hurkač će igrati protiv boljeg iz duela Novak Đoković – Stanislas Vavrinka.