(VIDEO, FOTO) Ako je bilo nade, sada je više nema: Crvena zvezda pružila katastrofalnu partiju i doživjela poraz u Minhenu za kraj snova o drugoj rundi

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Minhenu od ekipe Bajerna u okviru 27. kola Evrolige.

Bavarci su tako ukupnim rezultatom 74:66 ugasili nade crveno-bijelih da se nađu u plej-in fazi Evrolige.

Iako Zvezda još uvijek matematički nije izgubila šanse za plasman u plej-in, šanse za to su u domenu nemoguće misije s obzirom da su izabranici Janisa Sferopulosa upisali 17. poraz u ovom takmičenju.

Sjajno je započela Zvezda meč u Minhenu. Crveno-bijeli su odličnom igrom u tranziciji iskoristili promašaje Bajerna i stigli do prednosti. Jako dobro umeč se uveo Džavonte Smart koji je vezao pet poena. Ipak u drugom dijelu prve četvrtine Bajern je preuzeo dominaciju. Ibaka i Buker sjajno su zaigrali u reketu, a trojkama Andresa Obsta Bajern je stigao do preokreta i sa prednošću od 20:19 dočekao drugu četvrtinu.

Kako su priveli kraju prvu, tako su nastavili u drugoj četvrtini, jako loše. Zvezda je potpuno izgubila ideju u napadu, a Bajern je trojkom obsta otišao na +5. I baš kao što to stanje na tabeli govori, Zvezda i Bajern odigrali su negledljivu drugu četvrtinu, nedostojnu Evrolige. Ipak u njoj se bolje snašao Bajern koji je dobio rezultatom 12:8, pa se na poluvrijeme otišlo sa 32:27 za Bajern.

Manje loše bilo je u trećoj četvrtini u kojoj smo vidjeli kakav-takav poenterski učinak. Ipak, Bajern je ljubomorno čuvao prednost, mahom poenima iz reketa gdje su nerješiva enigma za centre Zvezde bili Buker i Ibaka. Ipak na samom kraju posljednje dionice Zvezda nestvarnom trojkom donosi Zvezdu nadu u preokret u posljednjoj dionici.

Otvorila je fenomenalno Zvezda posljednju dionicu, baš onako kako joj je trebalo. Pogocima Nedovića Zvezda dolazi na samo jedan posjed zaostatka. Ipak odbio je Bajern nalet Zvezde prije svega trojkama Isaka Bonge. Uslijedili su jako loš napadi Zvezde pa je Bajern lako sačuvao prednost do kraja.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Devin Buker sa 22 poena , a pratio ga je Serž Ibaka sa 12.U poraženoj ekipi Smart je bio najbolji sa 13 poena.

Zvezda će u narednom kolu Evrolige gostovati Monaku, dok će Bajern u goste Efesu.

TOK MEČA: BAJERN MINHEN – CRVENA ZVEZDA 74:66

4. ČETVRTINA

74:66 Kraj, na kraju zaslužena pobjeda Bajerna.

66:57 Užasni napadi Zvezde, Bajern grabi ka trijumfu.

64:57 Džavonte Smart igra jako dobru utakmicu i lako završava na prodoru. Ipak trojku drugu zaredom pogađa Isak Bonga, koju je anulirao Dejan Davidovac. Zvezda ne pristaje da se preda u ovoj utakmici. Tešku povredu zgloba doživio je Bonga, najbolji igrač Bajerna u posljednjoj dionici, pa je morao da bude iznesen sa terena.

59:52 Odlazi Bajern ponov na +7 Leandro Bolmaro pogodio je prvu trojku, nakon čega je Hanga bio polovičan sa linije penala. Ipak Isak Bonga pogađa prvu trojku na utakmici i donosi prednost Bajernu.

53:51 Serija Nemanje NEdovića koji podiže Zvezdu i vraća je u potpunosti u meč. Zvezda je na samo 2 poena zaostatka.

3. ČETVRTINA

53:46 Adam Hanga pogađa nevjerovatnu trojku sa zvukom sirene i ostavlja Zvezdi kakve-takve šanse da može do preokreta u ovoj utakmici.

50:43 Nedović je sa bacanja smanjio prednost Bajerna, ali samo za kratko pošto je Veb prelijepo nabacio alej-up Bukeru koji silovito zakucava. Dva minuta do kraja treće četvrtine.

46:39 Bajern konstantno održava prednost u Minhenu. Crveno-bijeli za sada nemaju ideju kako da sačuvaju visoke igrače u napadu, a još manje kako da poentiraju na drugoj strani.

44:37 Ibaka postaje dvocifren u ekipi Bajerna novim lakim poenima, da bi Bolomboj iz dobre odbrane došao do poena. Izuzetno loša košarka u Minhenu nedostojna Evrolige.

42:35 Nemanja Nedović upisuje prve poene nautakmici dalekometnim šutom, što je podiglo brojnije navijače Zvezde u Minhenu, ali je Lučić nakon toga bio precizan dva puta sa linije penala.

40:33 Bajern poenima Ibake dolazi do dvocifrene prednosti ali je Luka Mitrović bio polovičan sa slobodnih bacanja, da bi Bolomboj prikucao njegov promašaj u narednom napadu

38:29 Gedraitis pogađa za dva, ali odmah u nastavku Vladimir Lučić pogađa za tri.

35:27 Baš kao i na startu druge, Bajern treću četvrtinu otvara trojkom, ovaj put Devina Bukera.

2. ČETVRTINA

32:27 Karsen Edvards koji je bio prilično tih do sada krade loptu na uručenju i postiže lake poene. Konačno je Zvezda odigrala jedan smislen napada kada je Dos Santos bacio alej-up za Bolomboja i to bi bilo to u prvom poluvremenu.

30:25 Dugo se igralo bez poena, napadi nisu funkcionisali ni na jednoj strani, a onda je Buker prekinuo loštu seriju, dok je na drugoj strani poslije dugo vremena za Zvezdu pogodio Džavonte Smart.

28:23 Branković veže pet poena i pogađa za tri poena. Zvezda stagnira u napadu.

25:23 Bivši igrač Bajerna Fredi Gilespi pogađa nakon asistencije Dos Santosa, ali na drugoj strani uzvraća Branković koji se sjajnim zakucavanjem lijepo uvodi u meč.

23:19 Nastavlja se rafalna paljba Obsta koji postiže treću trojku na meču.

PRVA ČETVRTINA

20:19 Trojkom Andresa Obsta završena je prva četvrtina koju je minimalnim rezultatom dobio Bajern. Zvezda je nakon sjajnog starta doživjela pad u igri, pa je Bajern to iskoristio i serijom 7:0 došao do prednosti.

15:19 Buker vraća Bajern na -4 poenima iz reketa. Zvezda je usporila u napadu, a Bavarci su malo podigli intenzitet agresivnosti.

13:19 U listu strijelaca upisuje se i Jago Dos Santos pogotkom za tri poena, koju je Andreas Obst poništio na drugoj strani.

10:16 Veliku podršku imaju igrači Zvezde u Minhenu. Nakon Ibake u strijelce kod Bajerna upisao se i Buker, da bi Bolomboj sjajno zakucao na drugoj strani.

6:14 N i iz Tajm-auta nije se trgnuo Bajern. Serž Ibaka postiže šesti poen na meču i jedini je strijelac Bavaraca. Strpljivom igrom Bolomboj ostaje sam u ćošku i postiže trojku.

4:11 Serija 7:0 Zvezde! Smart pogađa za 3 poena, Luka Mitrović postigao je 4. poen na meču, a nakon toga i Gedraitis u kontri dolazi do laganog polaganja. Tajm-aut Laso.

4:4 Džavonte Smart pogodio je za Zvezdu sa poludistance, dok je dva puta u dresu Bajerna bio siguran Serž Ibaka koji postiže 4 uzastopna poena.

0:2 Luka Mitrović je aktivan na ofanzivnom skoku i postiže prve poene za Zvezdu.

PRIJE MEČA

Sa druge strane i Bajern je došao do nacionalnog Kupa, nakon što je u finalu očekivano bio bolji od Ulma.

Izjave trenera

– Zbog pauze i reprezentativnog prozora, trenirali smo juče prvi put svi na okupu, ali takva je situacija za sve timove u Evropi. Veoma je važno da odigramo dobro, jer igramo protiv sjajnog tima na njihovom terenu. Bajern je pronašao ritam, hemiju i značajno unaprijedio igru u odnosu na prvi dio sezone. Topić i Tompkins su takođe u procesu rehabilitacije, ali su mnogo bolje. Možete ih vidjeti na parketu, ali i dalje ne treniraju timski. Ljekari su veoma pažljivi. Ne želimo da žurimo, pa da poslije imamo problem kada se vrate. Polako, polako i mislim da ćemo ih vidjeti na parketu. Pričamo sa doktorima i prvo želimo da dođe do optimalne forme. On je u posljednjoj fazi rehabilitacije, doktori su pozitivni i želimo da ga zadržimo do kraja, kako bi igrao sa nama- rekao je Janis Sferopulos, strateg crveno-bijelih.

Utiske pred ovaj meč iznio je i Pablo Laso, trener Bajerna.

– Da bismo pobijedili tim kao što je Crvena zvezda, moramo da budemo dobri u svim segmentima. Imaju jake strijelce i moć pod košem sa Bolombojem, Mitrovićem i Gilespijem – tu će sigurno biti bitka. Ipak, Buker je pokazao protiv Getingena da se vratio u željenu formu poslije povrede. Nadam se da je cijeli tim spreman za ovu tešku utakmicu u petak – rekao je Laso.