(VIDEO, FOTO) SNJEŽNE ČAROLIJE NA MARAKANI Katai pokazao da klasa ne prolazi, Zvezda petardirala Radnički u pohodu na odbranu trofeja Kupa Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde su na veoma dominantan način nastavili pohod ka odbrani trofeja Kupa Srbije.

Izabranici Baraka Bahara su po velikom snježnom nevremenu savladali niški Radnički sa 5:0, a svih pet pogodaka viđeno je u prvom poluvremenu.

Mrežu gostiju koje sa klupe predvodi Slavoljub Đorđević načeo je Nikola Knežević u 12. minutu. Dobio je Zvezdin biser odličnu loptu iz posljednje linije, lako izašao na kraj sa Vojinovićem i Lijamom, te poslao loptu iza leđa golmana gostiju.

Do novog slavlja nisu dugo čekali navijači crveno-bijelih. Igrao se 17. minut meča kada je ljubimac publike Aleksandar Katai oduzeo loptu Jamkamu na nekih 20-ak metara od gola, te još jednom pokazao o kakvoj klasi se radi. Savršenim udarcem je lobovao Dimitrijevića i izazvao aplauze malobrojne publike na Rajku Mitiću.

Nisu Nišlije ni krenule sa centra kako treba, a na semaforu je već bilo 3:0. Egezkutor je ovog puta bio Šerif Endijaj, koji koristi upornost Nikolića i dolazi do lopte, te istu šalje u dalji ugao. Sigurno je da će dodatno mu značiti na polju samopouzdanja.

Magično veče na Marakani prepuno lijepih poteza upotpunio je i Vladimir Lučić. Tekao je 25. minut igre, Kraso je odložio loptu za mladog krilnog igrača koji odličnim udarcem rješava sve dileme na današnjem meču.

Konačnih 5:0 djelo su Žan Filip Krasoa, koji se upisao sa bijele tačke. Oboren je prethodno Aleksandar Katai nakon starta Lijama, a Kraso precizno šalje loptu u jednu, a golmana u drugu stranu.

U drugom poluvremenu nije bilo promjena rezultata, te je Zvezda bez puno muke privela meč kraju i obezbjedila plasman u četvrtfinale Kupa Srbije.

Naredni izazov izabranike Baraka Bahara očekuje za 3 dana kada će na Rajku Mitiću dočekati Mladost iz Lučana.