Crveno-bijeli krenuli silovito u odbranu trofeja Kupa Srbije: Zvezdini omladinci do vrha napunili mrežu trećeligaša (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde na dominantam način su preskočili prvu prepreku na putu ka odbrani trofeja u Kupu Srbije.

Izabranici Baraka Bahara rutinski su savladali ekipu Trajala sa 6:0, tim iz Kruševca koji se takmiči u trećem rangu Srbije.

Iako je Izraelac izmiješao karte, te prednost dao igračima sa nešto manjom minutažom i omladincima, pobjeda se niti jednog trenutka nije dovodila u pitanje. Crveno-bijeli su poveli već u 9. minutu kada je sopstvenu mrežu zatresao defanzivac domaćih Nemanja Spasojević koji je glavom zakačio loptu poslije ubačaja Lazara Nikolića.

Od tog trenutka nastala je uspavanka “Pod Bagdalom” sve do starta drugog poluvremena. Igrao se 53. minut meča kada se Šerif Endiaj upisao u strijelce i duplirao prednost domaćih udarcem iz šesnaesterca.

Ako se pobjednik i jednog trena dovodio u pitanje sve dileme su riješene u samo dva minuta. Tačnije 75. i 76. kada su crveno-bijeli postigli nova dva pogotka. Prvo je bio precizan Jovan Šljivić, Zvezdin biser iz klase 2005. kada je odlično šutirao sa vrha šesnaesterca, da bi tačku na meč stavio Nikola Knežević.

Kada su svi očekivali da je to to što se tiče gostovanja Zvezde u Kruševcu, crveno-bijeli postižu u samom finišu meča. U 88. pogađa Mijatović, da bi konačnih 6:0 postavio svojim drugim pogotkom na meču Šljivić.

Naredni meč crveno-bijeli odigraće za 3 dana, kada na Marakani gostuje ekipa Javora. Taj meč će biti i uvertira šampiona Srbije za nove izazove u Ligi šampiona, pošto će naredne srijede gostovati Lajpcigu.