(VIDEO, FOTO) ZVEZDA U FINALU KUPA Crveno-bijeli dominantnom igrom savladali nemoćni Partizan

Fudableri Crvene zvezde slavili su u polufinalu Kupa Srbije protiv ekipe Partizana.

Crveno-bijeli su u okviru 174. vječitog derbija bili bolji rezultatom 2:0.

Crvena zvezda je sve dileme oko pobjednika riješila u prvom poluvremenu kada je za samo 2 minuta uspjela da sruši ljutog rivala i plasira se u finale Kupa Srbije.

Od starta je viđeno početno opipavanje pulsa i jednih i drugih. Partizan je krenuo nešto ofanzivnije za razliku od prošlih mečeva, dok je Crvena zvezda čekala šansu iz tranzcijie. Partizan je izveo nekoliko kornera, pa je baš poslije jednog i iskočila kontra za Zvzedu ali se Bukari spetljao i uprospastio odličnu šansu. Na drugoj strani Goh je izletio pred Glazera i čini se prerano šutirao i tako propustio veliku šansu za svoj tim. Imao je Partizan nedugo zatim još jednu šansu kada je Severina povukao jednu kontru i uposlio Baždara koji je odlično izbacio Mijailovića, ali je šutirao preko gola.

Goh i Hvang

Onda su uslijedila 2 ključna minuta Crvene zvezde koji su i odredila prvo poluvrijeme, prvo se u gužvi odlično snašao Piter Olajinka i šutirao glavom u gol gdje se na tom putu našao i Aleksandar Filipović i skrenuo loptu u svoju mrežu. Nakon prvog uslijedio je i drugi gol, ponovo su isti akteri bili u pitanju Olajinka je odlično zalomio Filipovića u šestanstercu i duplirao prednost Zvezde. Šansu da sve riješi u prvom dijelu utakmice propustio je Marko Stamenić kada je izbio sam pred golmana ali je Jovanović majstorski reagovao i spasio svoj tim.

Od starta drugog poluvrmene je postojao samo jedan tim. Crvena zvezda je u drugo poluvrijeme ušla ekstremno raspoložena. Prijetili su crveno-bijeli iz svih pozicija, prije svega večeras raspoloženi Piter Olajinka koji je bio ekstremno raspoložen, ali i Bukari i Ndiaje koji su promašivali ali i ponovo odlični Aleksandar Jovanović koji je spriječio katastrofu. Ubacio je poslije Duljaj poslije Natha, Saldanju, Nikolića, čak je Nikolić imao dobar šut sa distance ali je Glazer odlično reagovao. Izabranici Vladana Milojevića su uspjeli da utakmic privedu utakmicu kraju i plasiraju se u finale Kupa Srbije te će imati priliku da osvoje duplu krunu.

Crvena zvezda će u meču za trofej igrati sa Vojvodinom.

TOK MEČA

Crvena zvezda-Partizan 2:0 (2:0 u toku je drugo poluvrijeme)

86. minut Crvena zvezda privodi meč kraju, Partizan bez zapaženih prilika.

67. minut Gol u Partizanovoj mreži visi u vazduhu. Prvo je Ndiaje odugovlačio sa udarcem, prije nego što je izblokiran, da bi se “zaigrao” Bukari, i nekim polušutem poslao loptu u gol aut.

58. minut Zvezda razbija grogirani Partizan. Na prekidu Hvanga, Ivanić je ostao zaboravljen na drugoj stativi, Jovanović je izvadio iz gola njegov udarac, a drugi je završio na stativi.

52. minut Pukla je kontra crveno-bijelih, Nigerijac je lako izbacio Filipovića i šutirao na ziceru, ali je Jovanović fantastično odbranio.

48. minut Nastavljena je utakmica. Odličan pas uputio je Ivanić, Šerif je izleteo pred gol, ali ga je u poslednjem trenutku stigao Filipović, iako tako nije izgledalo prilikom prvog dodira Senegalca.

45. minut Gotovo je prvo poluvrijeme u kojem su domaćini postigli 2 gola nakon 2 minuta. Partizan je prije golova imao nekolike šanse, ali ih nije iskoristio pa ima minus nakon prvih 45 minuta.

38. minut Stamenić propustio veliku priliku da riješi sve! Odlično se ubacio iz drugog plana na zicer, šutirao sasvim solidno ljevicom, ali je Jovanović odbranio. Sudija je podigao ofsajd, ali se kasnije ispostavilo da je Antić zaostao u toj situaciji.

30. minut Crvena zvezda je preko Pitera Olajinke stigla do 2 gola samo za 2 minuta. Partizan je u nokdaunu.

24. minut Poslije boljeg uvoda Partizana kao da je ona šansa Goha trgla domaćina. Sada se težište prebacilo na drugu stranu, ali osim kornera i par centaršuteva, ništa se nije konkretnije desilo. Sijevnula je brza kontra crno-bijelih preko Severine, idealno je uposlio u sprintu Baždara, koji je napravio lijep dribling izbacivanjem Mijailovića, ali je šutirao preko gola.

17. minut Partizan je izveo već tri kornera, ali ostavio puno prostora u odbrani, što su crveno-bijeli iz tri dodira iskoristili, ali se Bukari spetaljao u situaciji jedan na jedan, a mogao je i da sačeka Mijailovića koji se lijepo ubacio. Da ga je vidio bio bi to zicer.

8. minut Početno opipavanje pulsa. Ofanzivni Partizan je pokušao da izvrši pritisak, ali osim kornera nije bilo većih uzbuđenja.

1. minut Počela je utakmica.

UOČI MEČA

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Glazer – Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić – Stamenić, Hvan – Bukari, Ivanić, Olajinka – Endijaje.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Filipović, Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Goh – Severina, Zahid, Kalulu – Baždar.

ZDRAVSTVENI BILTEN

Što se tiče domaćina na večerašnjem meču, Crvene zvezde oni neće moći da računaju već odavno povrijeđenog Kostu Nedeljkovića, dok se na prošlom derbiju povrijedio Milan Rodić pa neće biti na raspolaganju Vladanu Milojeviću.

Goh i Mijailović

Sa druge strane, Igor Duljaj će moći da računa na oporavljenog Aleksandra Jovanovića koji se oporavio nakon nezgodne povrede koljena koju je doživio na meču sa Čukaričkim pa je bio primoran da svoje mjesto prepusti Milošu Kruniću koji je ostavio zapažen utisak uprkos tri primljena gola. Najolji strijelac crno-bijelih, Mateus Saldanja će ponovo biti u sastavu i očekuje se da ponovo startuje sa klupe zbog izgubljenog ritma utakmica.

MEĐUSOBNI DUELI

Prvi meč ove sezone i jedini koji je odigran na Partizanovom stadionu, pripao je upravo crno-bijelima rezultatom 2:1, pogađali su Natho i Saldanja, a za crveno-bijele precizan je bio Šerif Ndiaje. Drugi meč je završen je neriješenim ishodom 2:2 , za Zvezdu su pogađali Uroš Spajić i Šerif Ndiaje, a za Parni valjak Mateus Saldanja i Aldo Kalulu, dok je ovaj posljednji igran u subotu pripao večerašnjem domaćinu 3:2, golovima Gelora Kange, Šerifa Ndiajeja i Aleksandra Kataija, a za Partizan su pogađali Samed Baždar i Ksander Severina.

RIJEČ TRENERA

Vladan Milojević je bio oprezan prilikom ulaska u meč i rekao da je Kup specifično takmičenje.

Vladan Milojević

– Prvo treba da naglasim da je ovo takmičenje koje se igra na ispadanje, od samog početka je specifično. Nije neko takmičenje što bi se reklo, neko prvenstvo gdje ima dodatnih utakmica gdje možete da popravite bodovni saldo ili mjesto na tabeli. Ovo je nokaut. Igramo protiv vječitog rivala, veliki je ulog ulazak u finale. Bez obzira na to protiv koga se igra, pošto je duel između Radničkog i Vojvodine takođe jak. Naše ambicije su da osvojimo Kup. Imamo još posljednji trening, mislim da smo spremni, nekih nedoumica sa strane Partizana ili nas nema. Dobro se poznajemo. Igraće se kao i svaka kada je derbi u pitanju, nadam se dobroj utakmici i dobroj posjeti – rekao je Milojević.

Partizan je zbog dešavanja iz prošlog derbija odlučio da ne održi konferenciju pred meč.