Mudra taktika golmana Partizana: Čuvar mreže crno-bijelih propušta naredni meč, ali je izbjegao rizik od neigranja u derbiju

Partizan je trijumfovao protiv Radnika u Surdulici 2:1, ali će u narednom meču protiv Železničara biti oslabljeni izostankom Aleksandra Jovanovića.

Uz Mateusa Saldanju možda i najbolje pojačanje ekipe u ovoj sezoni, moraće da pauzira jedan meč, jer je dobio četvrti žuti karton.

Junak mnogih pobjeda crno-bijelih ove sezone, u 76. minutu utakmice u Surdulici, zbog odugovlačenja dobio žuti karton i propustiće meč sa Pančevcima narednog vikenda.

Očigledno da je Aleksandar Jovanović primijenio mudru taktiku i neutralisao rizik da na narednoj utakmici dobije javnu opomenu i propusti meč sa Crvenom zvezdom, 9. marta. Iskusni golmanski vuk nije želio da ostavi prostor za bilo kakve kalkulacije.

U posljednjim minutima meča je Jovanović želio da uštedi svaku sekundu i sudija Nenad Minaković mu je pokazao karton.

Zanimljivo, Jovanović nije jedini golman crno-bijelih koji neće moći među stative naredne subote, pošto je još od ranije poznato da je Nemanja Stevanović završio sezonu.

Na gol protiv novajlije će Miloš Krunić, golman koji je ove zime došao iz Voždovca. Utakmica protiv Pančevaca biće debitantska u crno-bijelom dresu.