(VIDEO, FOTO) ZVEZDA OSVOJILA KUP Crveno-bijeli nakon neizvjesne završnice srušili Partizan i stigli do trofeja

Košarkaši Crvene zvezde nakon velike borbe stigli su do trofeja Kupa Radivoja Koraća.

Crveno-bijeli su slavili protiv Partizana rezulatom 85:79.

Meč prepun preokreta i drame pripao je Crvenoj zvezdi koja je pokazala karakter i još jednom na leđima sjajnog Miloš Teodosića stigli do prvog trofeja ove godine.

Startovalo je kao i što se očekivalo veoma tvrdo. Međutim, ubrzo se razigrao Kevin Panter u redovima Partizana koji je pogađao iz svih poziciji uz ispomoć Džejmsa Nanelija pravio velike probleme odbrani Crvene zvede. Kao što često biva ove godine, crveno-bijeli su živnuli ulaskom Miloša Teodosića koji je pogodio dva šuta za 3 poena, podijelio nekolike asistenciije svojim centrima i tako održavao svoju ekipu u prvom kvartalu.

Ponovo je Panter u drugoj četvrtini nosio crno-bijele, veliki dio prvog poluvremena je bio jedini koji je pogodio šut van 6,75 (4 trojke u prvom poluvremenu). Pridružio mu se i Frenk Kaminski koji je ponovo mučio Zvezdine centre. Ali, crveno-bijeli su iskoristili promašene otvorene šuteve Partizana, te preko Rokasa Gedraitisa u smiraj prvog poluvremena uspjeli potpuno da preokrenu utakmicu u svoju korist, ali ipak Zek Ledej je pogodio težak šut za 3 poena i obezbijedio minimalnu prednost svojoj ekipi nakon 20 minuta meča – 44:43.

Treća četvrtina je u potpunosti pripala Crvenoj zvezdi. Odlični Miloš Teodosić uz Džoela Bolomboja su pravili ogromne prednosti Partizanu. Za crno-bijele je bukvalno na terenu samo postojao Zek Ledej koji je brutalno šutirao za 3 poena.

Kao i u svakom derbiju u posljednjoj četvrtini viđena je prava drama u kojoj su se crvneno-bijeli bolje snašli i uspjeli da osvoje trofej. Pokušao je Partizan da stigne do preokreta, Avramović je probudi sve svojom energijom, ali je Kevin Panter promašio nekoliko otvorenih šuteva i sigurno da je bio jedan od tragičara u redovima crno-bijelih koji su izgubili treći put zaredom od vječitog rivala.

Najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Rokas Gedraitis sa 17 poena, te Miloš Teodosić sa 16 poena, dok su u Partizanu bolji od ostalih bili Zek Ledej sa 24 poena i Kevin Panter sa 20 poena,

Crvena zvezda je uspjela da osvoji četvrti put zaredom Kup Radivoja Koraća, te ukupno 10 u svojoj istoriji.

TOK MEČA

Crvena zvezda-Partizan 85:79

40. minut Crvena zvezda je osvajač Kupa Radivoja Koraća.

37. minut Treneri sa jedne i druge strane vrše rukometne izmjene. Teško se dolazi do poena sada. Sferopluos je zvao tajm-aut.

35. minut Nemanja Nedović sada ima svoju sekvencu i diže prednost Zvezde na maksimalnih plus 9. Obradović traži tajm-aut.

34. minut Pogodio je Davidovac trojku, Partizan bez ikakvog učinka u napadu.

32. minut Kakva borba u ovim momentima. Ledej je pogodio svoju 6 trojku, dok je Hanga imao lagano polaganje.

Kraj 3/4

30. minut Zvezda je odigrala odličnu treću četvrtinu. Dok Partizan sem Ledeja nije imao raspoloženog igrača. Teodosić i Bolomboj su stvarali ogromne probleme crno-bijelima.

28. minut Kakav je majstor Miloš Teodosić. Iznudio je prvo 3 slobodna bacanja Kaminskog i sva 3 pogodio. Pa je onda u kontri digao trojku sa 8 metara i pogodio. Zvezda ima maksmimalnih plus 7. Obradović je tražio tajm-aut.

26. minut Ledej i Bolomboj imaju poenterski duel. Igraju odlično ova dva visoka igrača i drže svoje timove u meču.

24. minut Pao je ritam sada, i jedni i drugi se muče u napadu. Ali se razigrao Zek Ledej i pogodio svoju treću trojku.

22. minut Odlično otvara drugo poluvrijeme Zvezda, Bolomboj sa bacanja pa Gedraitis pogađa trojku. Sada Ledej pogađa trojku uz faul.

Kraj 2/4

20. minut Okrenuo je Gedraitis utakmicu za Zvezdu, dok je Doužer potpuno izbacio svoju ekipu sa faulovima i izgubljenom loptom u finišu. Međutim Ledej je pogodio tešku trojku i vratio prednost Partizanu.

19. minut Partizan previše kombinuje u napadu, što kažnjava Gedraitis iz ćoška 2 trojke. Obradović reaguje tajm-autom.

17. minut Kako se igra sada… Pogađa Teodosić za tri, ali Panter odmah anulira istom mjerom. Velika je borba u reketu između Kaminskog i Ledeja sa jedne te Davidovca i Mitrovića sa druge strane. Sferopulos je reagovao taj-autom.

div class=”pulsembed_embed” data-run-module=”pulsembed/pulsembed.init” data-src=”//pulsembed.eu/p2em/C9yWg0U-g/” data-height-hint=”56.25%” data-height-origin-hint=”56.25%” data-sandbox=”standard” data-author-name=”” data-embed-id=”C9yWg0U-g” data-provider-name=”pulsevideo” data-extra-embed-params=”%7B%22mvpId%22%3A%222367301.559199790%22%2C%22imageUrl%22%3A%22https%3A%2F%2Focdn.eu%2Fpulscms%2FMDA_%2F84d4704696fe692de786fefebae0802d.jpg%22%2C%22previewUrl%22%3A%22https%3A%2F%2Fmedia.onet.pl%2F_ms%2Fpreview-c1b1dd3d-0e8c-454c-86ba-62cd4fba401d.1708201801476.1000.mp4%22%7D” data-embed-img=”https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/6mHk9kpTURBXy84NGQ0NzA0Njk2ZmU2OTJkZTc4NmZlZmViYWUwODAyZC5qcGeRkwXNArzNAYuBoTAB”>Bakljada u dvorani

15. minut Kakva sekvenca Branka Lazića koji pogađa dvije trojke zaredom. Partizan je poentirao preko Kaminskog i Doužera. Odlična košarka u ovim momentima.

13. minut Odlično Partizan “pegla” odbranu i skok u ovim trenucima, Zvezda je pogodila trojku preko Teodosića. Panter je nerješiva enigma za odbranu crveno-bijelih.

11. minut Odlično je Partizan startovao u drugoj dionici. Panter novom trojkom i Avramović šutem za 2 primoravaju Sferopulosa da rano traži tajm-aut.

Kraj 1/4

10. minut Pao je tempo meča pred kraj posljednje četvrtine. Teodosić je pogodio uz faul na kraju prve četvrtine, dok je Kaminski pogodio za crno-bijele

8. minut Stao je Partizan u napadu, Zvezda je uspjela da smanji prednost, nakon TV tajm-auta. Crno-bijeli su promašili nekoliko otvorenih šuteva i dopustili Zvezdi da se vrati.

6. minut Raspoložen je Partizan izuzetno. Naneli i Panter nastavljaju da postižu poene. Tedosoić po ulasku na teren je počeo da razigrava svoje saigrače.

4. minut Rasplamsala se borba u ovim momentima, raspoložen je Kevin Panter koji postiže 5 poena u nizu. Nedović i Gedraitis poentiraju za 2.

2. minut Stegnut početak obje ekipe. Zvezda je poentirala preko Gedraitisa, dok je za Partizan Koprivica pogodio oba bacanja.