(VIDEO) ITALIJANI OSVOJILI DEJVIS KUP Siner ponovio odličnu partiju kao protiv Novaka i donio trofej svojoj zemlji

Dejvis kup reprezentacija Italije došla je do svoje druge titule u istoriji, pošto je u finalu završnog turnira u Malagi savladala Australiju rezultatom 2:0.

Italijani su do prve “salatare” nakon 1976. godine došli pobjedama Matea Arnaldija nad Aleksejom Popirinom od 2:1, odnosno Janika Sinera nad Aleksom de Minorom od 2:0 (6:3, 6:0)

Dok je duel “drugih tabli” donio veliku borbu i trijumf Arnaldija nakon čak osam spašenih brejk lopti u odlučujućem setu, tokom duela Sinera i De Minora se praktično ni jednog momenta nije postavljalo pitanje pobjednika.

Od prvog momenta susreta četvrti teniser svijeta je uspostavio dominaciju na terenu i ranim brejkovima u prvom i drugom setu trasirao sebi put ka pobjedi, koja je ujedno značila i konačan trijumf Italije u ovosezonskom izdanju Dejvis kupa.

Siner je meč sa De Minorom otvorio na sličan način kao onaj sa Novakom Đokovićem i već u trećem gemu došao do brejka koji se ispostavio kao ključan za osvajanje prvog seta.

Mogao je Italijan u sedmom gemu ponovo da oduzme servis protivniku, međutim De Minor je pri rezultatu 40:30 za rivala reagovao odlično i spriječio takav scenario.

Već u narednom gemu je Australijanac imao najbolju šansu za izjednačenje, pošto je na 30:0 imao dva loša forhenda, a zatim i propustio brejk priliku. Novu šansu više nije dobio, pošto je u narednom gemu Siner došao do novog brejka i poveo sa 1:0.

Drugi set donio je još ubjedljiviju igru Italijana, koji sa dva vezana brejka dolazi do ogromnih 4:0, kojim je potpuno slomio duh De Minora i praktično otklonio sve sumnje po pitanju pobjednika, ako ih je uopšte i bilo nakon prvog seta.

Ostak meča bio je formalnost i Siner do kraja nije dozvolio rivalu niti jedan osvojen gem, što je prvi ovakav slučaj u istoriji finala i jedno neslavno “dostignuće” De Minora.