(VIDEO) Jokić uništio Lejkerse u noći posvećenoj Kobiju: Denver nije dopustio osvetu timu iz Los Anđelesa

Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su na gostovanju tim Lejkersa u Los Anđelesu 114:106.

Jedan od najzaslužnijih za pobjedu bio je srpski košarkaš Nikola Jokić.

On je na meču postigao 24 poena, uz 13 skokova i 9 asistencija.

Jokić je zablistao u noći posvećenoj pokojnom Kobiju Brajantu kojem su Lejkersi tri sata prije meča otkrili bronzanu statuu ispred svoje Arene.

U timu Denvera najefikasniji su bili Džamal Marej i Majkl Porter sa 29, odnosno 27 postignutih poena.

Denver je ispustio +15 poena u drugom poluvremenu, ali su izdržali do posljednjih minuti i serijom 10:2 “ovjerili” trijumf.

Entoni Dejvis je postigao 32 poena, a Lebron Džejms imao 25 za Lejkerse, čiji je najduži pobjednički niz od NBA Kupa okončan u njihovoj prvoj utakmici po povratku sa ohrabrujuće turneje od šest utakmica.

Džejms je dodao devet skokova i sedam asistencija, dok je Ostin Rivs imao 15 poena i 10 asistencija, prenosi B92.