(VIDEO) Uzalud Jokićeva partija sezone: Denver ubjedljivo poražen od Hjustona

Košarkaši Denver Nagetsa ubjedljivo su poraženi su na gostovanju Hjuston Rokitsima 105:86, a partiju sezone prikazao je srpski košarkaš Nikola Jokić.

Jokić je igrao u Teksasu kao u transu, na parketu je proveo 42 minuta, a za to vrijeme bio je na korak od novog tripl-dabla. Naime, srpski košarkaš ostvario je učinak od 38 poena, 19 skokova i osam asistencija. Ipak, sve to nije bilo dovoljno Denveru da izbjegne ubjedljiv poraz. Jednostavno, Nikola Jokić nije imao nikakvu podršku u ostatku tima.

Zanimljivo, ovaj poraz uz 19 poena razlike drugi je njveći od početka sezone za Denver. Većom razlikom poraženi su samo od Minesote, 110:89. Po svemu sudeći, povreda Mareja je učinila svoje, tako je Denver poslije odličnog starta ušao u rezultatsku krizu. Sa druge strane, Hjuston je poslije tri vezana poraza,nanizao pobjede nad Memfisom i Denverom.

Kada je o samom meču riječ, već poslije prve dionice nazirao se pobjednik. U ovom perodu domaći su ubacili 29 poena, dok su Nagetsi dobacili tek do 19, od čeka je Jokić ubacio 14.

Kako je meč odmicao, tako se nastavljala odlična igra Hjustona. Sa druge strane, Denver nije uspijevao da pronađe pravi ritam, a bilo je jasno i to da Jokić neće dobiti adekvatnu podršku od svojih saigrača. Pokušao je Meloun sa izmjenama, tražio je pravu kombinaciju i držao Jokića 42 minuta na parketu, ali sve to nije bilo dovoljno kako bi se izbjegao poraz, piše Telegraf.

Tako, u pobjedničkom timu najefikasniji je bio Džejlen Grins a 25, a odlični Šengun je parirao Jokiću sa 21 ubačenim poenom, a dodao je i 15 skokova i 8 asistencija.

U poraženom timu, osim Nikole Jokića istakao se Kaldvel-Poup sa 20 i Majk Porter sa 14 poena.