(VIDEO) JUBILARNA DESETA Partizan pokerom golova u Kragujevcu dodatno uvećao prednost na vrhu tabele

Fudbaleri Partizana nastavili su sa sjajnim partijama u Superligi Srbije i tako u zaostalom meču iz četvrtog kola upisali deseti vezani trijumf u domaćem šampionatu.

Fudbaleri Partizana

Izabranici Igora Duljaja sigurno su protutnjali kroz Kragujevac i savladali Radnički 1923 sa 4:0.

Iako nije djelovalo sve sjajno na početku susreta, te su izabranici Feđe Dudića bili opasniji od crno-bijelih, pokazali su gosti da su odavno preboljeli “male utakmice”, te su iz prvog udarca u okvir gola stigli i do vođstva.

Igrao se 34. minut meča kada je Saldanja proigrao Kalulua, a momak rođen u Kongu fantastičnim udarcem poslao loptu iza leđa nemoćnog Stojana Lekovića.

I drugo poluvrijeme su domaći bolje otvorili, te stvorili nekoliko dobrih prilika, ali bez konkretne realizacije, za šta je stigla kazna u 63. minutu. Partizanov džoker s klupe Nemanja Nikolić ušao je samo minut ranije, a toliko mu je i trebalo da se upiše u strijelce.

Centrirao je Menig s lijeve strane, a napadač crno-bijelih se “poklonio” i glavom poslao loptu u mrežu domaćina.

Šest minuta kasnije su igrači Radničkog ostali sa desetoricom pošto je nakon drugog žutog kartona isključen Milan Mitrović.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 81. minutu.

Severina je u solo akciji pogodio stativu, pa je do odbitka došao Saldanja te pogodio mrežu za 3:0.

Nisu se tu zaustavili crno-bijeli, te je drugim golom na današnjem meču Nikolića ubjedljivo prodefilovao.

Mladi Stjepanović je ubacio sa lijeva, a Nikoliću nije bilo teško da sa pet metara sprovede loptu u nebranjeni dio.

Partizan je ovom pobjedom “zacementirao prvo mjesto i sada najvećem rivalu, Crvenoj zvezdi” bježi sedam bodova, ali ima i utakmicu više.

U narednom kolu izabranike Igora Duljaja očekuje ispit na domaćem terenu, kada će gostovati ekipa Voždovca.