(VIDEO) SPEKTAKL NA EGZIBICIJI Karlitos nakon pobjede nad Novakom sada bolji od Nadala na "Netfliks slemu"

Španski teniser Karlos Alkaras savladao je svog sunarodnika Rafaela Nadala u egzibicionom meču igranom u Las Vegasu.

Drugi reket svijeta je poslije pobjede nad Novakom Đokovićem u Rijadu krajem prošle godine, uspio i Rafu da savlada rezultatom 3:6, 6:4, 14:12 u meču koji je trajao dva sata.

Meč se igrao u “Michelob Ultra Areni”, a pošto je pokrovitelj “Netfliks”, ovaj meč je nosio naziv “Netfliks Slem”.

To je bio prvi meč Nadala još od turnira u Brizbejnu protiv Džordana Tompsona kada se povrijedio, a pred duel je izjavio da je sve bliže odluci da mu ova sezona bude posljednja.

– Za mene je prioritet da zdrav napustim Indijan Vels. Zatim slijedi sezona na šljaci, koja može i ne mora da mi bude posljednja – nisam odlučio 100 posto, ali ide ka tome da je posljednja – rekao je Nadal.

Međutim, u prvom setu je izgledao kao sve, osim teniser koji je pred penzijom. Izgledao je dominantno u odnosu na 17 godina mlađeg kolegu i bez problema osvojio prvi set.

Opustio se Alkaras u nastavku, izjednačio u setovima i tako odveo meč u treći koji se igrao do deset osvojenih poena, U njemu je Nadal imao 7:5, ali je tu prednost ispustio i potom izgubio.

Vidjećemo i da li će njih dvojica imati priliku da zaigraju u zvaničnom meču i to možda baš na predstojećem Indijan Velsu koji startuje 6. Marta, prenosi B92.