(VIDEO) SRBI BEZ MINUTA Oklahoma izgubila 2. put ove sezone

Nju Orleans Pelikansi savladali su Oklahomu rezultatom 110:106.

Vasilije Micic

Srpski košarkaši, Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski, nisu dobili minutažu.

Oklahoma je mnogo bolje otvorila utakmicu, prije svega zbog raspoloženog dvojca Holmgren-Gidi, koji su kombinovali 17 poena za sedam minuta na terenu.

Pelikansi nikako nisu uspijevali da pariraju ekipi Oklahome u uvodnoj četvrtini, pa je poslije 12 minuta košarke rezultat bio 33:14 u korist Tandersa.

Tokom druge četvrtine, Nju Orleans je konačno pronašao svoj ritam i Pelikansi su počeli da, poen po poen, smanjuju veliki zaostatak iz prvog kvartala.

Serijom 15:0, u režiji prije svih Mekaluma i Hokinsa, Pelikansi su prišli na 51:43 na poluvremenu.

Treća četvrtina igrala se gotovo neobično ujednačeno.

Nijedna od ekipa nije povezala više od dva uzastopna napada, samim tim, nije bilo većih oscilacija u rezultatu.

Solidnu četvrtinu odigrali su Vilijams na jednoj, Vilijamson na drugoj strani.

Na terenu noćas ponovo nije bilo srpskog reprezentativca, Vase Micića, kao ni Alekseja Pokuševskog.

Pred posljednju četvrtinu rezultat je bio 78:77 za Pelikanse.

Početak četvrte četvrtine obilježila je opreznija igra na obje strane.

Nju Orleans je serijom 7:0 prešao u osjetnije vođstvo, 92:81.

Odgovor na ovu seriju imali su i Tandersi, pa su ubrzo prišli na 105:104.

U neizvjesnoj završnici, tačku na ovaj meč stavio je Mekalum sa linije za slobodna bacanja. Konačan rezultat bio je 110:106 za Nju Orleans, piše Sportal.

U pobjedničkoj ekipi istakao se Mekalum sa dabl-dabl učinkom (29 poena, 11 skokova), a Vilijamson je dodao 20 poena i 10 skokova. Kod Tandersa, Gildžus-Aleksander je upisao 20, a Holmgren 19 poena i 11 skokova.