(VIDEO) MICIĆ ISKORISTIO ŠANSU Srbin asistencijama kumovao u razbijanju Golden Stejta, ostali reprezentativci bez minuta

Košarkaši Oklahome ubjedljivo su pobijedili Golden Stejt na gostovanju sa 128:109, a Vasilije Micić iskoristio je solidnu minutažu da pokaže kako umije da diriguje igrom.

Bio je najbolji asistent ekipe, uz lidera Šeja Gildžes Aleksandra.

Srpski plej je dobio 21 minut i 21 sekund na parketu, to je bilo dovoljno za pet poena, tri skoka i sedam asistencija, uz 1/5 iz igre, od toga 1/3 za tri poena.

Po asistencijama, Micić je bio uz rame Gildžes Aleksandru, koji je bio lider sa 24 poena, uz još dva skoka. Džo je imao 23 poena, Gidi 19, Vilijams 16, Holmgren 13 poena i 10 skokova, dvocifren je još bio Valas, a Aleksej Pokuševski je samo ostao u protokolu.

U ekipi Voriorsa, Kuminga je bio najbolji sa 21 poenom i šest skokova, Pol je dodao 15 poena i osam asistencija, Luni je imao dabl-dabl sa 13 poena i 11 skokova. Osjetilo se odsustvo Stefa Karija zbog povrede, a nije bilo Grina zbog suspenzije i skandala na posljednjem meču protiv Minesote. Tompson se utopio u sivilo sa samo pet poena uz šut 1/10, od toga 1/6 za tri.

Voriorsi su parirali samo do sredine prve četvrtine, onda su Tanderi ušli u veliku seriju i napravili ozbiljnu razliku, imali su i +19, domaćini su se vratili u egal kada su prišli na 84:83. Poslije toga, opet je Oklahoma napravila ozbiljan niz, a tu je ulogu imao i Micić, izvukao je maksimum iz svoje minutaže i dao nadu da će mu Dagnolt pružiti i šansu da napravi ozbiljniji kontinuitet.

U drugoj utakmici koja se igrala prošle noći, Nikola Jović je sa klupe gledao pobjedu Majamija nad Netsima sa 122:115. Batler je dominirao sa 36 poena, pet skokova i tri asistencije, Robinson je ubacio 26 poena, adut Netsa bio je Bridžis sa 23 poena, sedam skokova i pet asistencija. Majami je vezao sedmu pobjedu, pa je uhvatio korak sa Bostonom i Filadelfijom na vrhu Istoka, navodi Sportal.