(VIDEO) Revolveraški obračun Oklahome i Golden Stejta: Zapucao i Vasa Micić, Jović bez prilike u Majamiju

Vasilije Micić odigrao je četvrtinu u revolveraškom obračunu sa Voriorsima na otvaranju "In Season" NBA turnira i za to vrijeme postigao pet poena za Tander iz pet šuteva na koš, uz skok i tri asistencije.

Vasilije Micic

U utakmici na 280 poena, Oklahoma je na kraju postigla dva manje od Golden Stejta 139:141.

Meč je prelomio Stefen Kari polaganjem na 0,2 sekunde do kraja i tako „odgovorio“ na dugu dvojku „burazera“ Kleja Tompsona za pobjedu nad Sakramento Kingsima prije dvije noći.

Isprva, sudije su poništile Karijev „viner“ zbog „petljanja“ Drajmonda Grina na obruču, ali je pregledanjem snimka utvrđeno da „univerzalac“ Stiva Kera nije učinio ništa protivu pravila tom prilikom.

Čudno, jer se na snimku vidi da je dodirnuo „samo“ obruč, ne i loptu.

Trener Oklahome Mark Deno kaže da mu arbitri nisu ponudili nikakvo objašnjenje.

Kari je bio najefikasniji na meču sa 30 poena, jedan više od Lua Dorta iz Tandera koji je iznenadio sve, pa i sebe, pogodivši svih šest trojki na susretu. Dort je poznat kao odličan defanzivac i diskutabilan šuter, ali je ovog puta junački preuzeo odgovornost u trenutku kada prvi strijelac tima Šaj Gildžus-Aleksander nije mogao da igra zbog povrede lijevog kolena.

Čet Holmgren postigao je 24 poena uz šut 7 od 9, Džoš Gidi ubacio je 14 od ukupno 18 poena u četvrtoj četvrtini, ali na kraju nije bilo dovoljno.

Nikola Jović nije igrao u pobjedi Majami Hita kod kuće nad Vašington Vizardsima 121:114, ali se zato Nikola Jokić naigrao košarke protiv Dalas Meveriksa, prenosi Sport klub