(VIDEO) SRBI VLADAJU ARABIJOM Sergej i Mitar golovima donijeli pobjedu Al Hilalu

Na krilima srpskih reprezentativaca, Al Hilal dominira u Saudijskoj Arabiji.

Upisao je 24. pobedu, kao gost savladao Al Etifak koji sa klupe predvodi Stiven Džerard, a Sergej Milinković Savić je upisao pogodak, Aleksandar Mitrović asistenciju 0:2 (0:2).

Naravno, nezaustavljiva ekipa Žorža Žesusa je na čelu saudijske Premijer lige sa 59 bodova iz 21 odigranog susreta. Ima čak 19 pobjeda i dva remija, bez izjednog poraza, uz gol razliku 64:10. Džerardov sastav je osmi na tabeli sa čak 31 bodom manje, uz interesantan bilans 7-7-7 (pobjede, remiji, porazi).

Al Hilal je posao završio u finišu prvog poluvremena, a režiju pobjede u Damamu potpisali su Sergej i Aleksandar. Igrao se 39. minut kada se srpski vezista upisao u listu strijelaca. Bivši fudbaler Porta i Vulverhemptona Ruben Neves je izveo korner sa desne strane, a najbolji u skoku bio je Milinković-Savić. Veoma efektno je zahvatio loptu glavom i poslao pravi projektil u mrežu rivala, te je tako upisao deveti pogodak u šampionatu, jubilarni 10. u dresu kluba iz Rijada, piše Mocart sport.

Kada je djelovalo da će se sa 0:1 otići na odmor, na scenu je stupio Mitrović. Renan Lodi je presjekao jedan pas na sredini terena, odmah poslao loptu ka srpskom napadaču, koji je majstorski petom proslijedio pas Salemu Al Davsariju, a saudijski fudbaler je poslije prodora po lijevom boku došao do ivice peterca i duplirao prednost Al Hilala pred odlazak na odmor. Bila je to peta Mitrovićeva asistencija u prvenstvu, šesta ukupno za Al Hilal (postigao 19 golova u ligi, sedam u Ligi šampiona i tri u Kupu kralja).

Malo je nedostajalo da Sergej postigne još jedan pogodak i u 63. minutu otkloni sve dileme o pitanju pobjednika, ali je lopta poslije njegovog udarca sa ivice kaznenog prostora pogodila stativu. Ekipa Žorža Žesusa je ipak do kraja sačuvala prednost i zasluženo odnijela sve bodove sa gostovanja.