(VIDEO) DEBAKL U LIGI ŠAMPIONA Al Hilal ne može bez Mitrovića, Al Ain ima veliku prednost

Al Hilal bez Aleksandra Mitrovića ne može, a u prvom meču polufinala Azijske Lige šampiona doživio je debakl u UAE od Al Aina – 4:2 (3:0).

Nema ko u timu Al Hilala da odmijeni Mitrovića, povrijeđenog već nedjeljama, što se odrazilo na rezultat u Al Ainu. Moglo je to da bude mnogo gore, pošto se na odmor otišli sa tri gola prednosti za domaćina.

Het-trik je kompletirao Sofijane Rahimi, od čega su dva gola iz penala, ali su u nastavku gosti iz Saudijske Arabije uspjeli nekako da ublaže poraz.

Doprinos je dao srpski as Sergej Milinković-Savić asistencijom za Malkoma na otvaranju drugog poluvremena. Pobjegao je popularni SMS odbrani Al Aina i idealno poslužio Brazilca, kome nije bilo teško da smanji razliku.

Ubrzo je Al Ain imao i treći penal, realizovao ga je Kaku za velikih 4:1 u 56. minutu i činilo se da se Al Hilalu loše piše.

Na kraju je uspio da smanji na dva gola zaostatka preko Salema Al Davsarija pred revanš u Rijadu. Svakako, ni dva gola minusa nisu zanemarljiva za meč koji je zakazan za 23. aprila.

U drugom polufinalu Ulsan Hjundaji je savladao Jokohamu Marinos 1:0.