(VIDEO) SVI SU SE UHVATILI ZA GLAVU Fudbaler Gruzije u posljednjem minutu nestvarnim promašajem rastužio naciju

Novu uzbudljivu utakmicu odigrala je Gruzija na Evropskom prvenstvu i ponovo ostala bez glavne nagrade. Ispromašivao se debitant u porazu od Turske (1:3), a i sada će da žali za remijem sa Češkom (1:1) iako mu je blistao golman Giorgi Mamardašvili.

Jeste golman Gruzije postavio rekord ovogodišnjeg turnira sa 10 odbrana, ali su njegovi saigrači mogli da upišu istorijsku pobjedu da se nije obrukao Saba Lobjanidze.

Pukla je kontra u petom minutu sudijske nadoknade, Gruzija je imala tri na jedan i idealan pas je dobio Lobjanidze, ispred sebe imao samo golmana Češke Jakuba Stanek, ali je prebacio gol.

Uhvatio se za glavu u nevjerici zbog nestvarnog promašaja, isto kao i svi navijači u Hamburgu, kao i vrlo vjerovatno cijela nacija.

Bez dileme ovo je najveći promašaj na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Uzalud što je Gruzija stigla do prvog boda na šampionatu, isto kao i Češka, kada su obje selekcije pred eliminacijom.