(VIDEO) TRIJUMF NAKON POLA VIJEKA Vanserijsko iznenađenje, Kuba pobijedila Ameriku

Veliko iznenađenje se dogodilo u drugom kolu kvalifikacija za FIBA AmeriKup.

Košarkaška reprezentacija SAD poražena je od Kube sa 67:81 i to je prva istorijska pobjeda ove reprezentacije nad Amerikancima.

Ovo nije bio najjači sastav Amerike, koji su na ovom meču nastupili sa igračima koji pretežno igraju u razvojnoj ligi. Koji tako nisu uspjeli da u kratkom periodu savladaju po drugi put reprezentaciju Kube.

Da bi moglo doći do iznenađenja moglo se naslutiti poslije prve četvrtine koju su Kubanci znatno bolje odigrali i dobili je sa 16 poena razlike.

Amerikanci su se vratili i smanjili prednost Kube na devet poena prednosti, ali je u drugom poluvremenu uslijedio novi šok, gdje su se domaći ponovo napravili seriju poena i otišli na čak 20 razlike.

E to već Amerikanci nisu mogli da stignu najviše što su uspeli jeste da spuste prednost Kube na jednocifren minus, da bi na kraju bili poraženi sa 14 poena razlike.

Zanimljivo da je ovo prva pobjeda Kube nad SAD od 1971. godine. Sada je 22-2 u korist Amerikanaca.

Reprezentacija SAD i Kube se nalaze u grupi D, zajedno sa Bahamima i Portorikom i sve četiri ekipe imaju po jednu pobjedu i poraz.