(VIDEO) "U moje vrijeme tako smo tepali jedni drugima" Meloun prokomentarisao isključenje Jokića, saigrači zbijaju šale na račun Nikole

Nikola Jokić je tema dana u NBA ligi. Tačnije, sudije koje su isključile srpskog asa sa meča protiv Čikaga.

Najblaže rečeno u pitanju je prestroga odluka koja je zapanjila čitav košarkaški svijet. Ovo je drugo isključenje za Jokića u posljednje tri nedelje, pa mnogi smatraju da ga NBA ne cijeni dovoljno i da nema zaštitu sudija kao, ako ne najbolji igrač lige, onda kao aktuelni šampion, MVP finala, dvostruku MVP lige…

Još jedan podatak koji govori o tretmanu koji ima Denver jeste taj da su Nagetsi pri dnu liste timova po broju dosuđenih faulova, a modrice, ogrebotine i ožiljci po rukama Nikole Jokića jasno pokazuju način na koji protivnici pokušavaju da ga zaustave.

Nagetsi su i bez svog najboljeg igrača slavili protiv Čikaga sa 114:106, a Jokić je isključen u završnici prvog poluvremena. Na minut do kraja druge četvrtine (odigrao 16 i po minuta i upisao četiri poena, devet skokova i šest asistencija), Jokić je krenuo na koš protivnika i promašio polaganje uz kontakt sa Nikolom Vučevićem. Sudije nisu svirale ništa, srpski centar je nešto dobacio sudiju, onako usput, dok se vraćao u odbranu.

To je glavnom sudiji meča bilo dovoljno da Jokića izbaci sa utakmice, sa dvije direktne tehničke greške, što je ostavilo u šoku i samog Jokića, komentatore prenosa i sve pristune u hali. Poslije meča, trener Denvera Majk Meloun bio je više ironičan nego bijesan.

– Sudija je isključio Nikolu i posle me je pitao, da li sam čuo šta je rekao. Odgovorio sam mu da nisam. Neću upotrebiti frazu koju je Nikola navodno iskoristio, ali je sudija procijenio da je jezik koji je koristio zaslužio isključenje… To me je šokiralo. Kada sam čuo šta je u pitanju, rekao sam da ne razumijem problem, jer u vrijeme kada sam ja odrastao, tako smo tepali jedni drugima u kući – rekao je Meloun.

Sličnog je postupio i Nikolin saigrač Eron Gordon, koji je takođe bio ironičan u odgovoru na pitanje kako tim pronalazi put do pobjede bez Jokića?

– Ne znam. Mislim da ćemo morati malo da promijenimo plan igre. Da se nadamo da Nikola dobije isključenje što prije, pa da vidimo šta možemo da uradimo odatle – rekao je Gordon.