(VIDEO) UPISAO PRVE MINUTE Mijatović debitovao u dresu Njujork sitija

Jovan Mijatović, mladi srpski napadač koji je ovog ljeta napustio Crvenu zvezdu i otisnuo se u Ameriku, debitovao je za ekipu Njujork sitija i to u porazu ovog tima od Šarlota (1:0), na otvaranju sezone u MLS ligi.

Mijatović, koji i dalje ima 18 godina, u igru je na gostovanju Šarlotu ušao u 60. minutu, kada je u postavio zamijenio Fernandesa. Ipak, nije uspio da spriječi svoj tim da u prvom kolu tamošnjeg prvenstva zabilježi poraz.

Jedini gol na meču postigao je Malanda, već u osmom minutu. Treba reći i da je domaćin bio bolji na utakmici, promašili su i jedanaesterac u 66, ali Njujork ni to nije uspio da spriječi, pa su tri boda ostala u Šarlotu, navodi Sportal.

Što se Mijatovića tiče, on je zabilježio prve minute u novom klubu, ali za malo više od pola sata na terenu nije uspio da ostvari značajniji učinak. Ipak, jasno je da se još privikava na novu ligu i na novo okruženje, pa da ćemo na njegove najbolje partije sačekati još neko vrijeme.

Inače, Srbija ima predstavnika i u Šarlotu, ali 20-godišnji Nikola Petković, nekadašnji vezista Čukaričkog, nije dobio šansu u pobjedničkoj ekipi.