(VIDEO) Sjajna partija Nurkića: Sansi u odličnom meču na startu sezone dobili Voriorse

Košarkaši Finiks Sansa su savladali Golden Stejt Voriorse poslije pravog "rolekostera", u prvom kolu NBA lige - 108:104.

Ekipa Sansa je na poluvremenu imala dvocifrenu prednost +15 (46:61), a potom umalo pretrpila poraz na premijeri.

Poslije izjednačene prve četvrtine (28:28), tim iz Finiksa je u završnici druge dionice napravio 9:0 seriju i došao do ubjedljivog vođstva na poluvremenu.

Odmah na startu drugog dela igre, uloge su se promijenile, ekipa Golden Stejta predvođena Stefom Karijem i Krisom Polom je uspjela ubjedljivo da slavi u trećoj četvrtini (40:19) i dođe do preokreta – 86:80.

Ipak, u posljednjoj dionici je napad Voriorsa zatajio, što su iskoristili Sansi i na krilima Devina Bukera došli do novog preokreta i pobjede na premijeri – 104:108.

Najraspoloženiji u pobjedničkoj ekipi, bio je Devin Buker sa 32 poena (13/21), uz šest skokova i osam asistencija, a pratio ga je Kevin Durent, koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 18 poena i 11 skokova.

Dvocifren broj skokova i poena imao je i novopridošli Jusuf Nurkić, koji je zabilježio dabl-dabl sa po 14 poena i skokova.

Na drugoj strani, Stef Kari je upisao 27 poena i pet skokova, a pratio ga je Klej Tompson sa 15 poena, sedam skokova i tri asistencije, piše B92.

U narednom kolu, Golden Stejt gostuje ekipi Sakramento Kingsa, dok Finiks Sansi idu u Los Anđeles na megdan Lejkersima.