(VIDEO) Zvezda se nije okliznula: Kraso i Olajinka kao na pripremama, Bahar neće biti srećan padom

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IMT u 13. kolu Superlige Srbije sa 2:1 i zadržali korak za Partizanom.

Žan Filip Kraso

Momci Baraka Bahara, koji je promiješao sastav, bili su dosta bolji u prvih 45 minuta, ali su u nastavku dozvolili domaćim da smanje prednost i dovesu pobjedu u pitanje, Ipak, uspjeli su da sačuvaju 2glavu iznad vode”.

Zvezda je golom Žan-Filipa Krasoa povela protiv IMT-a. Povukao je napadač iz Obale Slonovače loptu kroz sredinu, namjestio se na lijevu nogu i zatim sjajno pogodio prvi ugao sa nekih 17-18 metara. Na odličan način je Kraso obilježio povratak u startnu postavu poslije skoro dva mjeseca.

Brzo je šampion Srbije stigao do 2:0, a sada je Piter Olajinka bio strijelac. Vladimir Lučić je proigrao Nigerijca iza leđa odbrane Traktorista, poslije čega je uslijedila rutinska egzekucija. Kraso i Olajinka su tokom pripremnog perioda činili ubitačan tandem i činilo se da će biti nezamjenljivi u startnoj postavi tokom sezone, ali su vremenom izgubili status prvotimaca. Ipak, Olajinka je u posljenje vrijeme češće među 11, a večerašnja izvedba sigurno će vratiti i Krasoa u konkurenciju.

Zvezda je imala nekoliko prilika da riješi meč, Krasou je poništen gol zbog ofsajda, a onda su domaći smanjili na 1:2 preko Vladimira Radočaja. Ipak, ostalo je 1:2 na krovu tržnog centra gdje su crveno-bijeli poklekli ove sezone protiv Voždovca. Sada nisu dozvolili gubitak bodova.

Ono što raduje navijače i Baraka Bahara jeste i stanje Omrija Glazera koji je nakon povrede ostao u svlačionici na poluvremenu. Ipak, iz Zvezde su saopštili da je Izraelac ostao u svlačionici iz predostrožnosti i da povreda nije teže prirode.

Aktuelni šampion Srbije sada ima 27 bodova, četiri manje od lidera Partizana.