Vojvodina slavila u derbiju i ušla u plej-of, meč bio prekinut zbog navijača Partizana

Fudbaleri Vojvodine su uspjeli da pobjedom u derbiju protiv Partizana od 3:2 obezbjede plasman u plej-of Superlige Srbije.

Dvostruki strijelac za Novosađane bio je Bojan Matić, a pogodio je u 3. i 99. minutu, dok je Nikola Gajić mrežu gostiju zatresao u 107. minutu, a na drugoj strani Zoran Tošić je realizovao slobodan udarac u 4. minutu nadoknade prvog poluvremena i Đorđe Ivanović u 108. minutu.

Utakmica je u jednom trenutku bila prekinuta zbog pogrdnog skandiranja gostujućih navijača koji su pjevali “Pola Mađar, pola ustaša”. Prekid je trajao 13 minuta.

Crvena zvezda – Proleter u toku

Plasman: Crvena zvezda 81, Radnički 75, Partizan, Čukarički po 54, Mladost 46, Napredak 41, Vojvodina 39, Proleter, Spartak, Radnik po 38, Voždovac 37, Mačva 32, Bačka 25, Rad 21, Dinamo 20 bodova.