Vratio se na pobjednički kolosjek: Krajinović na korak od glavnog žrijeba Monte Karla

Teška dva mjeseca su iza srpskog tenisera Filipa Krajinovića.

Filip Krajinović servira

Seriji poraza srpskog tenisera konačno je došao kraj.

Krajinović je uspješno prebrodio prvu prepreku u kvalifikacijama za masters u Monte Karlu. Poslije izgubljenog prvog seta uspio je da savlada Rusa Romana Safiulina – 1:2 (7:6, 3:6, 2:6) i da dođe na korak od glavnog žrijeba turnira u Kneževini. Da bi zaigrao na prvom mastersu na šljaci ove sezone moraće da pobjedi i Mađara Martona Fučoviča.

Bila je ovo tek četvrta pobjeda 31-godišnjaka iz Sombora u 11. meču u 2023. godini, a duel je potrajao dva sata i 16 minuta. Safiulin je vodio sa 4:1, pa sa 5:2, Krajinović uspio da podigne nivo igre, uspješno je pogađao vinere, ali je to bilo dovoljno samo za taj-brejk. Ne i za osvajanje prvog seta.

Drugi set obeilježila je velika nepostojanost servera budući da je viđeno čak pet brejkova. Počelo je Krajinovićevim vođstvom od 2:0, Rus je uzvratio sa dva brejka i tri osvojena gema, a onda je dozvolio Srbinu da mu još dva puta oduzme servis i izjednači.

Krajinović je furiozno otvorio i odigrao odlučujući period igre, napravio je dva brejka, imao sjajnu realizaciju ubačenog prvog servisa i za nešto više od pola sata razoružao protivnika.

Plasman u glavni žrijeb Monte Karla izuzetno bi značio Somborcu koji je od starta 2023. godine pao za 24. pozicije na ATP listi. Godinu je startovao kao 54, a sada je 78.

Ne prije 16.00 časova i Dušan Lajović će se boriti za finale kvalifikacija, a protivnik će mu biti Portugalac Žoao Souza, navodi Mocart sport.