Tenis

Loš dan za Srbe u Monte Karlu: Krajinović prokockao meč loptu i ispao nakon velike borbe

Filip Krajinović bio je nadomak velikog iznenađenja u prvom kolu Monte Karla.

Filip Krajinović servira

On je snage odmjerio protiv Roberta Bautiste-Aguta u prvom kolu mastersa u Monte Karlu do koga je došao kao laki luzer. Na kraju je Španac uspio da dođe do preokreta i plasmana u naredno kolo.

Na kraju, poslije velikog preokreta Bautista-Agut je nakon tri sata borbe slavio rezultatom 5:7, 7:6, 6:1.

Krajinović je već u prvom svom gemu spasio četiri brejk lopte da bi nakon toga on došao do prednosti brejka. Ipak, to nije bilo dovoljno. Propsutio je srpski teniser priliku da dođe do duplog brejka u sedmom gemu, a u osmom je Bautista-Agut uspio u potpunosti da se vrati u prvi set.

Krajinović u finišu, u 11. gemu uspjeva da napravi novi brejk i u narednom gemu svojim servisom bez izgubljenog poena osvoji prvi set.

Imali su u drugom setu i jedan i drugi priliku da dođu do brejka. Krajinović u petom, a Bautista-Agut u osmom gemu, ali se Krajinović sjajno odbranio kao i u 12. gemu kada je spasio jednu set loptu.

I drugi set je ušao u sjajan tajbrejk. Krajinović je spasio četiri set lopte, propustio jednu meč loptu nakon čega je Španac uspio da završi tajbrejk i dobije ga rezultatom 12:10.

Španac je furiozno ušao u treći set. Odmah je napravio dva brejka i poveo praktično rutinski 4:0. Krajinović je u prva četiri gema osvojio tek četiri poena.

Bautista-Agut u drugom kolu igra protiv boljeg iz meča u kome se u utorak sastaju Aleksandar Zverev i Aleksander Bublik, prenosi Sport klub.