ZLATO ZA SRBIJU Orlići se vratili u A diviziju

Košarkaška reprezentacija Srbije do 20 godine osvojila je zlatnu medalju na prvenstvu B divizije i savladala je Island 81:67.

Ovim uspjehom Srbija se vratila u A diviziju i selektor Vlada Jovanović može da bude zadovoljan postignutim rezultatima.

U finalu Island je bio neugodan protivnik posebno u drugoj četvrtini kada je serijom uspješnih šuteva za tri poena stekao i prednost od sedam poena. Ipak dobrim finišom Srbije je sa minimalnom prednošću otišla na odmor.

U nastavku Srbija je zaigrala puno bolje u odbrani, proradili su Medarević i Mušikić u napadu, pa je ekipa stekla dvocifrenu prednost.

Najefikasniji u taboru Srbije bili su Luka Paunović sa 17 i Aleksa Kovačević sa 15 poena, dok su poen manje dodali Vojin Medarević i Mihailo Mušikić.