Zrinjski nezaustavljiv: 10. pobjeda plemića u nizu, pao i fenjeraš

Zrinjski je nezaustavljiv ove sezone i u subotu su na svom terenu savladali Igman.

Meč 23. kola prvenstva BiH završen je pobjedom domaćina od 2:1 i ovo im je 10. vezana pobjeda u svim takmičenjima. Plemići su bili apsolutni favorit u ovom duelu, ali Igman se nije lako predao i sve do finiša meča imali su čak i bod u džepu.

Ova pobjeda samo je potvrda šampionskog hoda tima iz Mostara koji ima 15 bodova više od Borca i Širokog Brijega koji tek treba da igraju svoje mečeve ovog 23. kola.

Igman je posljednji na tabeli i do kraja sezone ih očekuje velika borba za opstanak u društvu najboljih.

Dodajmo i to da Zrinjski posljednji put nije slavio krajem oktobra prošle godine kada su remizirali u gostima kod Širokog Brijega.

Gol vrijedan tri boda postigao je Ivan Jukić (85. minut), dok je prije toga Zrinjski u vođstvo doveo Mario Tičinović (47. minut). Jedini gol za goste postigao je Stefan Denković u 68. minutu meča.