Tenis

ZVEREV NEMOĆAN Safijulin "počistio" 10. tenisera svijeta

U večernjem programu na mastersu u Šangaju pobjede su upisali Hurkač, Žang, Baez, Korda i Safijulin koji je izbacio desetog tenisera svijeta Aleksnadra Zvereva.

Zverev maše publici

U posljednjem duelu dana, Roman Safijulin je u dva seta pobijedio devetog favorita na turniru Aleksandra Zvereva. Slavio je ruski teniser za sat i 16 minuta rezultatom 6:3, 6:1.

Jedan brejk je Safijulinu bio dovoljan u prvom setu, u drugom je bio još dominantniji – tri puta je oduzimao poen na servis rivala i prepustio mu samo jedan gem.

Time je obezbijedio mjesto u trećem kolu i zakazao duel sa Benom Šeltonom.

Hubert Hukrkač je u dva seta izbacio Tanasija Kokinakisa – 7:6, 6:4, dok je Žinžen Žang pobijedio 28, favorita turnira Tomasa Martina Ečeverija nakon preokreta i tri seta – 4:6, 6:3, 6:4, piše Sport klub.

Sebastijan Baez je slavio protiv Dena Svinija 6:2, 6:4, a Sebastijan Korda je nadigrao Junčakotea Buu 6:1, 6:4.