ZVEREV PREJAK Karlos Alkaras započeo porazom turnir u Torinu

Njemački teniser Aleksander Zverev savladao je Karlosa Alkarasa u prvom meču "Crvene grupe" na Završnom mastersu u Torinu.

Meč je trajao skoro dva i po sata i završen je u tri seta, rezultatom: 2:1 (6:7, 6:3, 6:4).

Ovim duelom je počelo takmičenje u Crvenoj grupi, a od 21.00 igraju Danil Medvedev i Andrej Rubljov.

Meč je bolje otvorio teniser iz Hamburga. Svjestan da će servis biti ključ za pobjedu, startovao je sigurnije i već u trećem gemu iskoristio prvu brejk loptu za 2:1.

Nijemac je lako ovjerio brejk i stigao do 3:1, ali je Alkaras poslije početne zarđalosti, polako počeo da se budi i ulazi u meč.

U šestom gemu, Španac je poslije nekoliko sjajnih poena uspio da vrati izgubljeno, stigne do brejka i izjednačenja, 3:3.

Imao je Zverev kolosalnu priliku u sedmom gemu da dođe do ribrejka, stigao do tri vezane brejk lopte, pa potom i četvrte pošto je Alkaras servisima neutralisao prethodne, ali nije uspio.

Revanširao mu se Španac u 12. gemu, imao je čak tri brejk i set lopte, ali njije ih iskoristio i stigli smo do 6:6 i taj-brejka.

Tu je, ipak, Alkaras bio sigurniji i sa 7:4 je dobio prvi set, navodi B92.

Ali, od tog momenta sve je proteklo u znaku Nijemca. Krenuo je čas tenisa i perfektnog tenisa.