SIGURNO DO POLUFINALA Alkaras zakazao duel sa Medvedevom u Njujorku (FOTO)

Karlos Alkaras nastavlja svoj put u pokušaju da odbrani pehar u Njujorku. Španac je u tri seta savladao Nijemca Aleksandra Zvereva 6:3, 6:2, 6:4 i za mjesto u svom drugom finalu u Velikoj jabuci igraće u petak veče protiv Rusa Danila Medvedeva.

Karlos Alkaras

Iako po rezultatu djeluje da je bilo lako, Alkaras je morao da se pomuči da dođe do trijumfa. Posebno u prvom i trećem setu. U ovim dijelovima igre Zverev je imao svoje šanse, nije ih iskoristio i to je Španac surovo kaznio po izuzetno sparnoj noći na stadionu Artur Eš.

U prvom setu pri rezultatu 3:3, Zverev je imao dvije brejk lopte. Nijednu nije realizovao. I u narednom gemu stiže kazna. Alkaras dobija jednu šansu da oduzme servis rivalu i odmah je koristi. Poveo je 5:3 i onda na svoj servis rešio ovaj dio igre u svoju korist.

Najmanje drame je bilo u drugom setu. Alkaras prvi brejk pravi u trećem gemu, onda još jedan u sedmom i dolazi do velikih 2:0.

Nije se Nijemac predavao, iako je zatražio medicinski tajm aut u pauzi između dva seta. Prvo je u drugom gemu propustio jednu, a onda u četvrtom gemu još dvije brejk lopte, tačnije Alkaras je fenomenalno odigrao u tim trenucima.

I onda po scenariju iz prvog seta, Španac koristi prvu šansu. Napada u devetom gemu, dolazi do 15:40 i onda sjajnim forhendom dolazi do brejka. U narednom gemu samo je rutinski priveo posao kraju.

Karlos Alkaras udara lopticu

Sada ga čeka Medvedev, protiv kojeg ima skor 2:1, a dobio ga je u oba meča ove godine. Prvo u Indijan Velsu u finalu, a nedavno ubjedljivo i u polufinalu Vimbldona.

U drugom polufinalu igraće Novak Đoković i Amerikanac Ben Šelton, navodi Sport Klub.