ALKARAS IMA JASAN CILJ Španac poslao snažnu poruku Đokoviću pred US open (VIDEO)

Karlos Alkaras vratio se na teren pet dana poslije osvajanja Vimbldon i jedva pobijedio 111. tenisera svijeta Davida Gofana iz Belgije na Hopman Kupu.

Novak Đoković i Karlos Alkaras

Pred medijima, govorio je o narednim planovima, zacrtao je jasan cilj da osvoji US Open i potvrdi klasu na terenu na kom je Novak Đoković najbolji, betonu.

Protivnik mu je bio nekadašnji Top 10 igrač, a sada 111. teniser sveta David Gofan iz Belgije. Slavio je Alkaras poslije velikog preokreta. Bilo je 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 10:8. Meč je trajao 106 minuta.

Nije se prekomandovao Alkaras sa trave na svoju omiljenu šljaku, pa je Gofan to iskoristio. Spasao je David brejk loptu u drugom gemu, zatim su razmijenili brejkove u trećem i četvrtu, da bi Belgijanac napravio brejk u sedmom gemu, koji je zatim potvrdio za 5:3. Rutinski je održao brejk i došao do vođstva, da bi na startu drugog seta napravio brejk i poveo 2:0. Uslijedio je festival brejkova, a na kraju je Alkaras od brejk zaostatka na 4:3, napravio seriju od tri gema i izjednačio u setovima. Igrao se odlučujući taj-brejk na 10 poena, gdje je Gofan brzo poveo 4:0. Alkaras je zatim izjednačio na 5:5, a u samoj završnici bilo je napeto. Prvi do meč lopte dolazi Alkaras na 9:8, koristi je i dolazi do pobjede.

Poslije toga, bilo je i riječi pred medijima o novim planovima. Apetiti rastu, Alkaras je pokazao da može da parira Đokoviću, indirektno mu je poslao i poruku – spreman je za novi klasik i juriš na tron, navodi Sportal.

Kada je riječ o planovima, Alkaras je priznao da se fokusira na turnir u Torontu i Masters u Sinsinatiju. Njegov cilj je, kao i uvijek, da pobijedi na turnirima, ali očigledno je US Open centralni događaj. Samouvjereno je to naveo kao svoj glavni cilj, što i nije iznenađenje.

– Fokusiram se na Toronto. To je Masters 1000, veoma važan turnir. Kao što sam uvijek govorio, dolazim na svaki turnir misleći da ću pobijediti i vjerujući da mogu da ga pobijedim. Trenutno se fokusiram na Toronto i Sinsinati. Naravno, glavni cilj je US Open – direktan je i jasan Karlos.

Alkaras će sigurno uzeti malo slobodnog vremena poslije Hopman kupa, pošto je malo vjerovatno da će igrati još na jednom turniru prije ova dva predstojeća Masters turnira.