ZVEZDA DEKLASIRALA BAJERN Radonjić ispraćen sa 30 koševa razlike

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Bajern rezultatom 93:73 u utakmici 17. kola Evrolige koja je odigrana u Beogradu.

Odlično su košarkaši Crvene zvezde otvorili utakmicu, igrali čvrsto u odbrani, a u napadu su koš Bajerna punili iz svih pozicija. Pred kraj ove dionice Lorenco Braun je iznudio tri bacanja, bio je sva tri puta precizan za velikih plus 12 nakon deset minuta (35:13).

Onako kako je prvu dionicu zaključio Braun, sa tri poena, tako je drugu otvorio Davidovac, a nakon njegove trojke Crvena zvezda odlazi na plus 15. U nastavku je proradio i Marko Jagodić Kuridža, a sa linije slobodnih bacanja i to na uspješan način, ponovo zaključuje Lorenco Braun za vođstvo od ogromnih 22 poena 53:31.

Nakon ovog bilo je jasno da će Zveuda doći do osme pobjede u Evroligi. Do kraja meča Crveno-bijeli su imali apsolutnu kontrolu rezultata pa su zabilježili novi trijumf.

Najefikasniji u zveudi bili su Lorenco Braun i Kevin Panter sa po 15 poena dok je Bajern predvodio Greg Monro sa 20 poena, a 11 je dodao Vladimir Lučić.

Ovo je bio prvi meč u kojem je Dejan Radonjić vodio neki tim protiv Crvene zvezde od kada je napustio klupu ovog kluba. Nije to zaboravljeno pa je Radonja dočekan sa velikim ovacijama.

U timu  koju predvodi Dragan Šakota nije bilo biti Filipa Čovića, Džejmsa Gista, kao ni Majkla Odža. Za crveno-bele debitobao je Kevin Panter, šuter koji je pred završetak evroligaškog prelaznog roka došao kao slobodan igrač nakon što se rastao sa Olimpijakosom.