ZVEZDA IŠČUPALA POBJEDU Ivanović i Holins režirali preokret (VIDEO)

Zvezda je isčupala pobjedu u Ljubljani! Beograđanima je trijumf donio Nikola Ivanović koji je uspio da na kraju realizuje slobodna bacanja dok je Ostin Holins svojom rolom na kraju najzaslužniji za trijumf 83:82. Ovom pobjedom Zvezda se odlijepila na prvoj poziciji ABA lige.

Cedevita Olimpija i Crvena zvezda su odigrali meč sa puno oscilacija, igrali su u serijama. Ljubljančani su na početku sjajnim šutem za tri poena ,te odličnim kontrama došli do 27:18. Ipak, Beograđani su uzvratili, uspjeli su da u finišu pojačaju odbranu pa je nakon deset minuta rezultat bio izjednačen(28:28).

Druga četvrtina donijela je mnogo grešaka na obje strane. Izgubljene lopte, promašaji i na kraju je ovaj period završen neriješeno 15:15.

Na početku treće četvrtine razigrao se u gostujućem timu Nikola Kalinić. Ubacio je 10 poena a njegova dobra partija je donijela Zvezdi plus sedam (60:53). Međutim uslijedila je serija grešaka u napadu što je Cedevita Olimpija kaznila i uhvatila priključak. Gosti su se opet odlijepili na pet razlike ali su zatim žurili u napadu i nisu uspjeli da sačuvaju prednost.

Sličan scenario je viđen i u posljednjoj dionici. Zvezda je uspijevala da dođe do plus pet ali se domaći tim vraćao, nošen energijom Jake Blažića. Cedevita je iskoristila prazan hod u napadu gostiju i trojkom Ferela došla do plus pet (80:75). Domaći su u ovom periodu napravili 14:4. Kad se činilo da je Cedevita uspjela da se odlijepi jer su imali plus pet (80:75), pa plus četiri (82:78), Zvezda je trojkama Ivanovića i Holinsa donijela dramu.

Holins je zatim pri rezultatu 82:81 blokirao rivala, a Ivanović je bio siguran sa slobodnih bacanja pa su domaći imali napad za pobjedu sedam i po sekundi prije kraja. Ferel nije pogodio za tri i Zvezda je slavila, a domaći tim je tražio prekršaj Kalinića.

Jaka Blažić je bio najefikasniji u domaćem timu sa 21 poenom i pri tome je imao 11 skokova. U timu Zvezde Ostin Holins je ubacio 18 poena, dok je Nejt Volters dodao 14