ZVEZDA POVELA Davidovac i Dobrić za trijumf, isključen Trinkijeri

Crvena zvezda je povela u finalu košarkaškog prvenstva Srbije. Nakon dva i po sata velike borbe “crveno-bijeli” su savladali Partizan 98:94. Meč su obilježili Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić koji su na kraju odlučili pobjednika a u posljednjoj četvrtini isključen je trener gostiju Andrea Trinkijeri.

FOTO SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Crvena zvezda je na krilima Bilija Berona i Dejana Davidovca stekla prednost na startu! Amerikanac je sjajnim šutem za tri poena i asistencijama pokrenuo svoj tim koji je došao do plus 10(23:13). Partizan je nakon toga iskoristio greške u napadu domaćeg tima da smanji prednost i priđe na samo tri poena (20:23). Zatim se igralo u serijama pa je Zvezda dolazila do plus osam a gosti to smanjivali na tri poena.

Pri tome su obje ekipe sjajno šutirale za tri poena, ali je u finišu druge četvrtine domaći tim pojačao odbranu i natjerao rivala na izgubljene loptu. To su kaznili Boriša Simanić i Ognjen Dobrić koji su donijeli Zvezdi plus 8 na poluvremenu.

Ekipa Milana Tomića je držala plus 10 (56:46) sve do sredine treće četvrtine kada je Markus Pejdž sa dvije „trojke“ donio priključak svom timu. Seriju gostiju prekinuo je Ognjen Dobrić koji je pogodio prvi put za tri u nastavku za domaće.

Partizan je prišao na 70:73, kada je Rade Zagorac napravio prekršaj nad Odžom. Trener gostiju Andrea Trinkijeri je protestvovao i dobio prvo tehničku, a onda i isključujuću jer je nastavio sa prigovorima. Zvezda je to iskoristila da sa linije slobodnih bacanja dođe do 78:70.

Isključenje trenera kao da je donijelo novu dozu borbenosti gostima koji su uspjeli da serijom Aleksa Renfroa pređu prvi put u vođstvo (84:83). Zvezda je međutim uzvratila serijom 5:0, a zatim su domaći sa dvije trojke Dejana Davidovca i Ognjena Dobrića došli do 94:88. Crno-bijeli se nisu predavali pa su trojkom Pejdža prišli na 94:96. Sedam sekundi prije kraja fauliran je Davidovac koji je bio siguran za vođstvo.

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Dejan Davidovac sa 20, te Filip Čović sa 18 poena, dok su kod poraženih Aleks Renfro sa 20 i Novica Veličković sa 17 bili bolji od ostalih.

Druga utakmica je u srijedu u 19 časova, a Partizan je domaćin. Šampion će postati ekipa koja prva dođe do tri pobjede.