ZVEZDI KOŠARKAŠKI RAT Kalinić i Lazić srušili Olimpijakos

Crvena zvezda je vezala drugu pobjedu u Evroligi i došla je do šestog trijumfa ove sezone. Beograđani su nakon "rovovske borbe" savladali Olimpijakos 81:76.

Crvena zvezda i Olimpijakos su odigrali izuzetno napet meč u kojem ekipe nisu uspjevale da se odlijepe i steknu značajniju prednost.

Šampion ABA lige je uspio samo da na početku ostvari značajniju prednost. Poveli su 9:2, međutim već do odlaska na pauzu Grci su uspjeli da uhvate priključak.

Olimpijakos je u finišu prvog dijela uspio i da prvi put pređe u vođstvo. Grci su na startu treće četvrtine imali maksimalnih plus 5 (41:36). Nakon toga nastavila se “rovovska borba” u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu.

Jake odbrane, puno taktičkih nadmudrivanja je bilo tokom treće i posljednje četvrtine. Zvezda je uspjela da dođe do plus pet(75:70) na minut i po prije kraja. Beograđani su se zatim odbranili a na isteku napada je pogodio Branko Lazić za maksimalnih plus osam (78:70).

Nikola Kalinić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 25 poena. Luka Mitrović je dodao 12 poena i imao je osam skokova. Kod Olimpijakosa je Tejler Dorsi bio odličan sa 18 poena, a tek je na kraju promašio svoje šuteve za tri poena(imao do finiša 3-3). Međutim u tim momentima odlično ga je u finišu čuvao Branko Lazić.