AJAKS I INTER SIGURNI Ale novi rekorder, Džeko dvostruki strijelac

Fudbaleri Ajaksa su stigli do pete pobjede u isto toliko mečeva u tekućoj sezoni Lige šampiona.

Tim iz Ajaksa je poslije preokreta slavio u Istanbulu protiv Bešiktaša rezultatom 2:1 i jedini je uz Bajern Minhen sa svih pet trijumfa, s tim da to može da učini i Liverpul koji večeras dočekuje Porto.

Domaći su poveli pogotkom Račida Gezala u 22. minutu iz kaznenog udarca, a sudija Irfan Peljto je pokazao na bijelu tačku nakon dojave iz VAR sobe da je Nuser Mazrui igrao rukom u svom šesnaestercu.

Sebastijan Ale je na poluvremenu ušao u igru, a u 54. minutu je bez problema poslao loptu u praznu mrežu nakon asistencije Nikolasa Taljafika.

Konačan rezultat postavljen je u 69. minutu kada je kapiten “Kopljanika” Dušan Tadić izveo slobodan udarac, Lisandro Martinez je pokušao da šutira iz voleja, a lopta je došla do Alea koji je dobro reagovao i po drugi put zatresao mrežu.

Bio je to deveti pogodak reprezentativca Obale Slonovače u tekućoj sezoni, pogađao je svih pet mečeva, a na vrhu liste strijelaca izjednačen je sa Robertom Levandovskim.

On je i novi rekorder po broju golova u prvih pet nastupa u Ligi šampiona, a prethodni je držao Erling haland koji je osam puta tresao mreže.

Edin Džeko je donio pobjedu ekipi Intera protiv Šahtjora od 2:0 koji je sada prvi na tabeli grupe D, a obezbijediće plasman u nokaut fazu ukoliko Real Madrid večeras ne izgubi od Šerif Tiraspolja.

Reprezentativac BiH je pogađao mrežu ukrajinskog tima u 61. i 67. minutu.