TREĆI TRIJUMF Australija povela, pa se odbranila

Australija se vratila u borbu za drugu fazu nakon što je minimalno savladala Tunis 1:0 golom Mičela Djuka. Ovo im je tek treća pobjeda na Mundijalima u istoriji.

Napadač Australije je odlično reagovao u 26.minuti i nakon ubacivanja zatresao je mrežu Afrikanaca.

U nastavku meča Tunišani su pokušavali da dođu do izjednačenja i nisu uspjevali da probiju odbranu “kengura”. Australijanci su imali raspoloženg Metju Rajana te sjajnog na ovom meču defanzivca Sutera. Miloš Degenek je odigrao finiš utakmice.

U posljednjem kolu Australija igra protiv Danske, dok će Tunis na megdan Francuskoj.

KRAJ

Suter je neprelazan u odbrani Australije. Četiri veoma dobre intervencije defanzivca.

Šest minuta sudijske nadoknade.

Finiš meča. Tunis bez rješenja za odbranu Australije.

Ulazi Miloš Degenek, bivši član Crvene zvezde. On je zamijenio Karačića. Selektor Australije pojačao je defanzivu.

71.min Sjajna kontra Australije. Meklaren je prošao ubacio, ali je Leki zakasnio na loptu. Mogao je da riješi sve dileme na utakmici. Odmah šansa na drugoj strani.

Promjene u timu Australije. Hrustić i Meklaren ulaze u igru.

60.min Sesi je pokušao da iznenadi golmana Australije.

56.min Prijete sad i Australijanci. Leki je pronašao Irvajna koji nije stigao da uputio udarac kako je želio.

Pritisak Tunišana na startu drugog dijela. Jasno je da žele doći do gola i izjednačenja.

Nastavljen meč.

KRAJ PRVOG DIJELA

Još pet minuta sudijske nadoknade. Tunišani imali veliku šansu preko kapitena Skarija.

41. Velika prilika za Tunis! Sjajno su izveli auto iznenadili rivala i onda je Dreger šutirao a u posljednji čas intervenisala odbrana Australije.

Australija nastavlja sa napadima uprkos vođstvu. Puno bolji su u prvom dijelu meča.

23.min – Uz dosta sreće Australija dolazi do vođstva. Djuk je glavom pogodio mrežu Tunisa.

15.min – Prvi nalet Tunisa. Opasna kontra koju nisu iskoristili.

8.min Pritisak Australije na startu meča. Praktično se igra na jedan gol.

Počeo je meč.

Interesantno je da će se na Al Janub stadionu sastati dvije selekcije koje su ostavile prilično drugačiji utisak u prvom kolu Mundijala.

Tunis je ekipa koja je priredila jedno od iznenađenja remiziravši sa ekipom Danske. Izabranici Jalela Kadrija uspjeli su da odole napadima skandinavske države, zabilježivši zlata vrijedan bod pred nastavak takmičenja u Kataru.

Sa druge strane, Australija je doživjela jedan prilično očekivan poraz, od aktuelnog prvaka svijeta, selekcije Francuske. Ovaj meč sudiće Daniel Sibert.

Sastavi

Tunis: Damen – Bron, Merija, Talbi – Drager, Skiri, Laiduni, Abdi – Sliti, Msakni, Žebali.

Australija: Rajan – Laraćo. Suter. Rouls, Behič – Muj, Irvin, Megre – Leki, Gudvin, Djuk.