BAJERN I DALJE SIJE STRAH Lagana pobjeda Bavaraca protiv Atletika

Šampion Evrope je na fenomenalan način otvorio novu sezonu Lige šampiona, pobjedom od 4:0 protiv Atletiko Madrida.

“Jorgandžije” nisu ni zaprijetile Bavarcima, stvari bi možda išle u drugom smjeru da je Žoao Feliks bio par koraka sporiji i da VAR nije poništio pogodak u 47. minutu pri rezultatu 2:0.

Čovjek koji je donio evropski trofej njemačkom timu nedavno u Portugaliji bio je najbolji i na startu nove evropske sezone. Kingsli Koman je bio strijelac dva pogotka.

Bajern je do prednosti stigao u 28. minutu kada ga je proigrao Džošua Kimih, da bi u finišu poluvremena Leon Gorecka duplirao vođstvo upravo na asistenciju Francuza.

Poslije poništenog gola Portugalca, Toliso je povisio na 3:0 da bi konačan udarac zadao Koman na asistenciju Milera u 72.

Prvak iz pretprošle sezone, Liverpul je takođe trijumfom počeo takmičenje u Ligi šampiona. Bolji je engleski tim bio od Ajaksa, a presudio je autogol Nikolasa Taljafika. Defanzivac holandskog sastava je u želji da izblokira udarac Manea loše postavio nogu i matirao svog golmana.

Uzbudljivo je bilo u Milanu gdje su Inter i Borusija Menhengladbah igrali neriješeno 2:2.

Vodio je italijanski tim od 49. minuta pogotkom Romelua Lukakua, da bi Bensebajni izjednačio iz kaznenog udarca u 63. minutu. Prednost u finišu je Nijemcima doneo Hofman. Igrao se 85. minut i činilo se da će neroazuri izgubiti, ali je Lukaku drugim pogotkom na utakmici donio bod svom timu.