BAŠ IM NE IDE Cedevita i dalje bez pobjede u Evrokupu

Promijenio se i trener ovog ljeta, nedavno je stiglo i veliko pojačanje poput iskusnog Klemena Prepeliča, vratio se i Jaka Blažič, ali Cedevita Olimpija i dalje ne uspijeva da napravi bilo kakav napredak u Evrokupu.

I ne samo to, nego ređa poraz za porazom, a najnoviji, peti u isto toliko odigranih mečeva u Grupi A doživjela je večeras na svom terenu od ekipe Vulvsa iz Litvanije.

Litvanski predstavnik je slavio sa 86:78, što mu je druga pobjeda u četiri odigrane utakmice, a Cedevita Olimpija je sada na 0-5, bez nagovještaja da bi taj učinak mogla značajnije da popravi u narednom periodu.

Gosti su već tokom prvog poluvremena obavili veliki posao i stekli ubjedljivu prednost. Bilo je 48:35 za Vulvse na poluvremenu, da bi Ljubljančani u nastavku uspjeli da se približe na poen zaostatka, 67:68 sredinom posljednje dionice, ali je preokret izostao, pišu Sportske.net.

Sulajmon je sa 22 poena i 7 asistencija bio najbolji u pobjedničkoj ekipi, a Cedevita Olimpiju su predvodili Amadu Sou sa po 13 poena i skokova, Klemen Prepelič sa 13 poena i osam asistencija i Karlo Matković sa 13 poena i 6 skokova.